Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy fenyítitek a kutyátokat?

Ti hogy fenyítitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Amikor rosszat csinál, mi történik nálatok? Hangos szó, vagy elcsattan 1-1 pofon?
2017. ápr. 11. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rászólok, elég erélyesen, hogy "Nem!". Ez általában elég szokott lenni. Ha mégsem, akkor megismétlem még egyszer.
2017. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
csak rászólok, komolyabb esetben egy saller is jár hozzá, de az ritka.
2017. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi rosszat csinál, széles a repertoár :)
2017. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ. Felmutatom a mutatóujjam, vagy megrázom a grabancát esetleg belecsípek "harapok" a combjába, rácsapok a fenekére [pl. ha szökni akar a kerítésen, macskát kerget]. Ez elég szokott lenni, nem csinál butaságokat, meg van nevelve úgyahogy. Szóbeli szidással nem érek semmit, mert süket.
2017. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert folyamatosan rágta a papucsom én meguntam és a 20. rászólásnál rávágtam egy nagyot a papuccsal. Azóta nem rágja, de nem tudom, hogy ez mennyire rázta őt meg lelkileg. Jó tudom butaság de akkor is...
2017. ápr. 11. 22:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy másik kutya egyszerűen beleharapott volna nagyjából a harmadik próbálkozásnál. A te verzióddal jobban járt :)
2017. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk legtöbbször a "hagyd!" vezényszó hangzik el, de ez nem nevezném fenyítésnek.

Bármennyire hihetetlen, elég, ha egy hosszas monológba kezdek, normál hangnemben. Ennek a végére már nagyon el tudják szégyellni magukat.

Pofon nagyon ritkán van, próbálom kerülni, mert szerintem nem szép dolog a fizikai bántalmazás.

Viszont a legtutibb, ami mindig bejön, ha már mindenből elegem van és elkezdek sírni. Akkor igazán megemberelik magukat a kutyáim, mert nem szeretik, ha szomorú vagyok.


jó dolog a lelki terror....

2017. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lugoka ***** válasza:
Én is többszöri rászólás után "használtam" a papucsot. Azóta, ha nem elég csak szólni, akkor elég felemelni bármelyik papucsot :) Általában a végső eset az erélyes rászólás szokott lenni. Ritkán van szükség többre.
2017. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pptomi ***** válasza:

A mutatóujjammal fenyegetem:)

Kölyök korában amikor akaratos volt, akkor talán 2-3 alkalommal egy lazán összetekert reklámújsággal vágtam a fülei közé a homlokára. Fájni nem fáj neki, viszont a csattanástól megijed. Következő alkalommal elég volt megmutatni neki. De már jó kutyu, elég ujjat rázni neki.

2017. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálam minden kutya másképp reagál a dolgokra. volt egy jagd terrierem, kis szuka volt. ő annyira kis alkalmazkodó volt mindenben, hogy elég volt rászólni komolyabban, egyből abbahagyta a dolgot, legyen az bármi is. viszont a jelenlegi kutyám, komondor mix már erősebb természetű őt gyakran kell fizikailag is kicsit megérinteni, mert szóra nem mindig hallgat. soha nem vertem még meg, a csípős pálca, vagy ilyen lightosabb dolgok általában használnak nála.
2017. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!