Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vidéki községekben falvakban...

Vidéki községekben falvakban pár ezer fős városokban illetve megyeszékhelyű városokban van több kóbor kutyus vagy Budapesten?

Figyelt kérdés
Jellemző Magyarországra a sok kóbor kutya? Svédországban élek szóval nem tudom mi a helyzet odahaza ebek terén. Budapesten fővárosban vagy vidéken megyeszékhelyű városokban vagy pár ezer fős községekben van több kóbor kutya ?

2017. ápr. 11. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, gyorsan begyűjtik őket, állatmentő szervezetek, lelkiismeretes magánszemély, vagy a gyepmester. Budapesten már kerületekként alakult elkóborolt kutyák befogására Állatvédelmi Járőrszolgálat, akik (jó esetben!!!) gyorsan segítenek. Amúgy vidéken biztos több a kidobott kutyus, a fővárosban.
2017. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*mint a fővárosban
2017. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pptomi ***** válasza:

Elég rendesen el vagyunk eresztve kóbor kutyák számát tekintve. Becsült számszerűsített adatot találsz róla a neten.


Hol lehet több? Én úgy vélem, hogy arányosan nő az emberi populáció számával, illetve nagyobb városokban hamarabb kidobják a megunt kutyut, mert nincs nekik elegendő tér, vagy zavarja a lakóközösséget.

Az pedig egy jó kérdés lenne, hogy a megunt kutyák helyben maradnak, (pl városok közelében), vagy vándorolnak a vadonban.

Én megyeszékhelyen lakom és akár a belvárosban is szép számmal látni kóborló kutyákat. Egy részük csak csavarog, vagyis van hová hazamennie, de túlnyomó többségük kivert kutya.


Bulgáriában viszont a magyar viszonylathoz képest elképesztően sok van.

2017. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél "vidékebre" mész, annál több az önsétáltató és kóbor kutya.

De évről évre javul a helyzet :)

2017. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pptomi ***** válasza:
69%

Egy kicsit kutakodtam.


A regisztrált kutyák száma 1 800 000, ami akár 2 500 000-3 000 000 is lehet a regisztrálatlanokkal együttvéve.

A kóbor kutyák becsült száma 100 000, ehhez jön a menhelyeken lévő 4-5 000.

Az elaltatott kutyák száma évente 150 000, a vadászok által kilőtt kutyák száma a vadászati hatóság jelentése szerint 14 400.

Ezek 2014-es adatok.

2017. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem értem :) Köszi a válaszokat.
2017. ápr. 12. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!