Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal Canin maxi adult al...

Royal Canin maxi adult al etet valaki?

Figyelt kérdés
Vélemények?

2017. ápr. 12. 05:39
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Royal canine az egyik legrosszabb táp, semmi képp se etess vele. Úgy ahogy pedigree-vel, happy-doggal se. Amikor még nem értettem hozzá, 1 éves koráig én is azzal etettem az enyémet, teljesen legyengült tőle az immunrendszere. Ha tápp szeretnéd etetni a kutyát akkor gabona, glutén és adalékanyag mentest válassz. Legolcsóbb ilyen a Taste of the wild táp.(a high pariare rossz, az összes többi jó belőle.) Vagy Acana, Orijen.
2017. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Najó első,az azért túlzás hogy egy szinten van a pedigreevel. Attól azért méterekkel jobb. Én azt mondom, hogy az állatorvosi sorozata jó, de a "sima" tápjai gyengébbek. A happy dog pedig elég jó táp.

Állatpatikus

2017. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Szia, nagyon fontos hogy sok husi legyen a tápban, mert attól lesz egészséges a kutyus, hisz az ő őse a farkas húsevő. Vannak olyan tapok amikben legalább 40% husi van. Ezek un. prémium táok, de ha rá van írva az még nem biztos hogy az. Azok a tápok amik pl SPAR ban kaphatók legtöbbször rossz minőség. Jó márkák: Happy Dog; Josera; Real Nature (Wilderness); Orijen; Acana; Taste of the Wild; Kennels Favourite; Eukanuba. Ezeket nyugodt szívvel adhatod a kutyádnak, a Royal Canint inkább mellőzd, mert elég rossz dolgokat mondanak róla, és én semmiképp nem kockáztatnám a kutyám egészségét.
2017. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Első, ez azért durva és ha vki nemtudja a legjobb legdrágább tápot megvenni ?! Hát ne hogy már csak azokkal lehessen etetni fhu ezt de nem birom .... Amiket Te felsoroltál azok a legszuperebb, felsőkategóriás tápok, DE vannak középkategóriások is, amik szintén egész jók.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, egyénfüggő, hogy melyik kutyesznak mi válik be. Nekem egyik kutyám a mediumot eszi a royalból a másik brit care halasat, mert allergiás, a legkisebbem pedig a happy dog natur croq marhahusisat fogadja el.

2017. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
15 éve etetek Royal Caninnal. a felnőtt kutyáim a maxi adult-ot kapják. köszönik szépen, mindenki jól van, és egészséges. Valamint a pihenő időszakban, az aktivan dolgozó kutyáim is ezt eszik. Probáld meg. minden kutya más, ha jól néz ki tőle, akkor add neki. A fikázóknak meg csak annyit mondanék, hogy a Royal több mint húsz éve van a piacon, mig mellette az aktuálisan éppen felkapott tápok, pár év alatt el is tünnek. Az Acana, orijen szintén nagyon jók, viszont egy hétköznapi ember számára, szinte megfizethetetlen.
2017. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért nem hinném, hogy akkora gagyi lenne 1 es. Inkább az a középkategória. A teszkós lidli s tápok az alja, azoktól jobb. Lehet kapni a darling és társait, biztosan jobb attól is. De igen, majd a kutya eldönti! Nem mindenkinek telik a 20+ ezres tápra. Amúgy nálam vegyes koszton van a kutya. Kap főtt ételt ill tápot is. Speciális igénybevételnek sincs kitéve. Csak játék, séta engedelmes suli ill őv. Kipróbáljuk aztán kiderül.
2017. ápr. 12. 15:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az (és biztos vagyok benne, hogy 0%-os lesz ,de azért leírom), hogy a royal a darling, chappi és hasonló gagyi, szupermarketes táppal van egy szinten. Ki is fejtem miért:

A RC minden tápja csirkés. Kivéve a Dermacomfort ami csirke májas.

A fehérjét többek között csirke toll-ból nyerik ki, nagy botrány volt belőle pl Amerikában mikor egy előadáson a Royalosok elkottyantották a dolgot.

A csirkéből a fehérjét hőkezeléssel vonják ki, azonban ha a baromfi állományban volt egy csirke amit antibiotikummal kezeltek betegsége miatt, az antibiotikum hatása ugyanúgy bekerül a tápba. Így sok esetben a kutya nem a tápra allergiás csak nincs gyulladásban a szervezet, de az antibiotikum dolgozik. Ahhoz meg, hogy a szervezet ezt legyűrje újra be kell, hogy gyulladjon. De az állatorvosnak könnyebb azt mondani, hogy csirke allergia. Manapság ezzel le van tudva. A kukorica tartalma mellett az ízfokozók is megérnek egy misét.

Ráadásul ott van az a híres-neves hidrolizált fehérje. Hidrolizált húsnál a lebontáshoz használnak sósavat, kénsavat és lúgot, és pont az ilyen tápokra mondják, hogy rákkeltőek!


Lehet lepontozni, szidni, vagy állítani, hogy ez hazugság, de nem az!

Nincs vele tapasztalatom, mert szeméttel nem etetem a kutyám, de az összetevők áttanulmányozása után nekem ez a véleményem a royalról! Aki nem hiszi, olvassa el az összetevőket, egy tapasztaltabb kutyás azonnal észreveszi a hiányosságait, hibáit. Én már csak röhögök azon, hogy ez a táp ilyen áron, és prémium minőségűnek beadva fut.

2017. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Ha nekem nem hisztek, nézzétek meg ezt:

[link]

Pontozzák a kutyatápokat, és értékelik őket. A Royal F-et kapott, ami csak úgy halkan megsúgom, a legrosszabb minősítés.

Pontosan feltüntetik miért kap a táp pontot, és miért vesznek el pontot, így ez nem csak egy mende-monda. Tények vannak mögötte, és bizonyítékok, hogy bizony a royal egy pocsék táp.

Az összetevőket elemezték, így ezek az igaz állítások.

Ha ez sem elég bizonyíték, nagyon elfogultak vagytok.

2017. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Brit Premium adult is jó és majdnem fele annyiba kerül!
2017. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!