Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a rossz és jó tulajdonsága...

Mi a rossz és jó tulajdonsága a RÖVIDSZŐRŰ tacskóknak?

Figyelt kérdés

nem rég volt kutyám akitnagyon szerettünk,de aztán el kellett vinnünk, nagyon hiányzik, és szeretnék egy másikat. A tacskó is szóba került , de nem tudom hogy kikaparná-e a füvet? , meg hogy szökős-e ?, félős-e ?

Szóval akinek van tacskója , az segítene és elmondaná a jó és rossz tulajdonságait, hogy el tudjuk dönteni jó választ lenne-e őt választani !

Előre is köszönöm :D


2010. máj. 13. 14:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ezt nem lehet pontosan így leírni, hiszen minden kutyának más az egyénisége és nagyon sok pedig a gazdán múlik, hogy neveli, hogy tanítja.
2010. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Szia :) Értelek , és köszönöm ,hogy írtál , de leginkább arra lennék kíváncsi , hogy aki tart tacskót , és udvaron is szokta tartani , hogy ott szokott-e kaparni , mint pl: a foxiknál köztudott , hogy nagyon kaparósak.

=)

2010. máj. 13. 14:34
 3/31 anonim ***** válasza:
A rövidszőrű tacskó avdászatra nemannyira alkalmas, mert a csaalánba nemnagyon megy el de egy panelházbaaviszont jobb mert enmvedlika nnyit.
2010. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

A miénk:

- nem ás sehova gödröt, igaz kis kora óta ki van tiltva a kertből (akkor még ásott gödröt)

- nem szökős, a nyitott kapunk kimegy, de amúgy nem keresi a réseket

- félős, főleg a zajok zavarják

- nagyon nem szereem benne, hogy sunyi és csökönyös

- jó benne, hogy relatíve értelmes és barátságos

2010. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat ugatnak!

Szeretik feltúrni a kertet. :)

2010. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Elég makacs,(viszont könnyen tanítható, de csak ha ő is akar, és csak akkor csinálja meg), félős/bizalmatlan.
2010. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Ja! És valóban ugatós!
2010. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
kitapossa a füvet is ?:S
2010. máj. 13. 15:17
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szálkás tacsim van. :) Imád ásni, szeretni a hangját is hallatni, jó jelzőkutya. És elég makacs is. :) Viszont ha megtalálod, mivel tudod motiválni, fénysebességgel tanul! Még hamarabb rájön sokszor a feladatok lényegére, mint a border collie-m!!! Viszont csak akkor lehet vele jól együtt dolgozni, mikor neki is olyan kedve van. :) Nem lehetetlen a nevelése, tanítása, de nem könnyű, sőt mit több, ha olyan egyedet fogsz ki, embert próbáló feladat.

Bár nem szeretek fajtákra sztereotípiákat húzni, mindezek abszolút egyed és gazda függő dolgok is.

Bár én a helyedben megkérdezném magamtól, szükségem van-e egyáltalán fajtatiszta kutyára. Mi a célod vele? Mert ha kedvencnek szánod, egy menhelyi keverék is nagyszerű választás és igazán jópofa, egyedi kutyusokat találsz, kölyköket is.

Ja és kijavítom magam. Ugyanis az én kutyám menhelyi, szálkás szőrű tacskó és yorki keverék. :)

2010. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Meg szabadna kérdezni, miért kellett a régi kutyusodat elvinni?
2010. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!