Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy nem szabad nekik megsimogatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy ~11 hónapos hosszú szörű német juhászom, nagyon aranyos, kedves kinézetű kutya. Viszont nem szereti ő sem amkior random emberek megakarják simogatni sétáltatás közben. A hétvégén a jó idő miat kimentünk barátnőmmel egy közeli parkba és vittük a kutyát is frizbizni(a labda hidegen hagyja csak az a fránya frizbi kell neki :D ) szerintem 10 perc telt el és rögtön jött egy önkéntes, simogathat-e mondtam neki, hogy nem erre elment. Viszont vannak olyan sötét szülök akik rendesen mérgelnek néha. Erre a legtöbbször emlegetett példám mikor a 8 éves forma kis fiú szalad egy vele majdnem azonos nagyságú vattacukorral a kutyám felé ordítva én meg oda fütyülök a kutyámnak, hogy "lábhoz". Ez sajnos előfordúl viszont mikor az anyuka oda szól, hogy "Ne bögesse már a gyereket had simogassa mán me!" aztán mikor mondom neki, hogy őt nem kell indegeneknek simogatni akkor elkezd még pofázni nekem na az sok szokott lenni.

2017. ápr. 12. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ne törődj velük. Csak gondolj arra hogy ezzel a kutyádnak teszel jót és nem vagy köteles a úgy ugrálni ahogy ő vagy a kölke fütyül.
2017. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Nyakörvre felrakható feliratot szoktam használni, illetve hámra is. A 'DO NOT PET' felirat általában működik, de akin látom, hogy biztosan a kutyához megy arra rászólok még mielött odamenne. Természetesen a kutyám nem bántaná sőt barátságos nagyon, játszana is de kiképzés közben ne simogassa senki. Kisgyereket meg elvből nem engedek oda hozzá, mert egyszerűen nem tudnak normálisan viselkedni. Üvölt, tépi a kutya szőrét. Erre nincs szükségem.

Itt a felirat különben: [link]

2017. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az is jó megoldás, ha pórázas sétánál csak viszel magaddal egy szájkosarat, és valamilyen jól látható helyre teszed. Ismerősöm is így csinálja, ő nemrég mentett egy félős kutyát, és így általában elkerülik. Vagy ha van julius k9-es hámotok, arra lehet feliratot csináltatni. De egyébként egy kis kézügyességgel sima nyakörvre/hámra is megoldható.
2017. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosaras, és a feliratos megoldás tényleg beválhat. Próbáld meg Te is.


Egyébként Nálunk is hasonló a helyzet. Francia bulldogunk van, szereti-imádja az embereket, legyen az felnőtt, vagy gyerek. A Mi kislányunkat szereti, otthon állandóan játszanak, de más gyerekektől tart. Fülét- farkát behúzza ha megakarják simogatni, ezért nem is engedem, és volt példa rá, hogy a szülő dulva, fulva ment el a gyerekkel. Pedig szülő vagyok Én is, és ha a kislányom megszeretne simogatni egy kutyát, de azt ha a gazdája nem engedi (mindegy milyen okból kifolyólag) akkor nem! Ha pedig látom, hogy épp tanítják, képzik akkor alapból megsem kérdezem.

2017. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
És azt megkérdezhetem az zavarna, ha együtt játszanának a az én kutyámmal, és játék közbe néha megsimizném? Nem bunkózásból, hanem mert néha megszoktam simizni a másik kutyát.
2017. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a Haltit ajánlom. Nem zavarja a kutyát, enni, inni tud viszont aki nem ismeri simán azt hiszi hogy szájkosár.
2017. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én mindig azt mondom ilyenkor, hogy valami XY emberre is terjedő betegsége van, egyből elrántják onnan a gyereket X) Bolhás, férges, xarban hempergett vagy akármi, elkapta valahonnan, blabla.

Még meg is köszönik, hogy szóltam :D


Magyarázkodni fölösleges, hogy miért nem kéne simogatni, de erre már biztos rájöttél :)

2017. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!