Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a herezacskó...

Normális, hogy a herezacskó fekete lett az ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
6 napja lett ivartalanítva kan kutyám, kapott gallért, de az elején picit tudta nyalni, mert nem megfelelő méretet kapta. A herezacskó hátsó része fekete lett, érintésre érzékeny. A seb elkezdett gyógyulni, elvileg nem gyulladt, nincs szétnyílva, stb. A seb és a herezacskó közötti részen viszont szinte fehéres színű a bőr. Normális, ha ilyen? Főleg a feketeség zavar, érdekelne, hogy ilyennek kellene-e lennie a sebnek?

2017. ápr. 12. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs megduzzadva, és megtelve vérrel?
2017. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megduzzadva megvan, hogy vérrel van-e tele azt nem tudom.
2017. ápr. 12. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudnám, miért kell meghagyni azt a nyomorult zacsit, csak arra jó, hogy begyulladjon... Bírom az ilyen állatorvosokat :/

Antibiotikumot kapott a kutya otthonra a műtét után?

Ha nem, mindenképpen mutasd meg dokinak (lehetőleg másiknak), nehogy baj legyen belőle.

2017. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kapott. Akkor holnap irány a doki :/
2017. ápr. 12. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen de csak feketenadalytovel kellett kenni. 2 nap alatt kutya baja lett. Azért mutasd meg dokinak nehogy nektek súlyosabb legyen a baj...


Amugy én úgy tudom azért hagyják meg mert gyorsabban gyógyul. Enyémnek is volt kb 2-3 varrata ossz-vissz.

2017. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na voltunk orvosnál, azt mondta semmi gond, tök normális minden, csak egy kis bőrgyulladás van azt kell kenegetni. Majd meglátjuk, remélem tényleg csak ez a baja :/
2017. ápr. 13. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanat. Miért van meg a zacsija? o.O

Nekünk is kan kutyánk van, tőből kivágták neki, sehol egy nyom, hogy valaha is volt zacsija. Ezt nem minden doki csinálja így?

2017. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, vannak dokik akik kivágják, és vannak akik meghagyják. Nálunk azért lett meghagyva mert a kutya még fiatal (10 hónapos), és elvileg vissza fog húzódni. Amiből egyenlőre nem látszik semmi :(
2017. ápr. 15. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Oh, értem. Nekem ez teljesen új volt.
2017. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért csinálják elvileg mert kisebb a seb. Nekünk 3 öltes kellett csak. De mondta a doki hogy nagy kutyáknak nem csinálj a mert azoknak túl nagy a bőr ami marad.
2017. ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!