Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei elsö kutyának?

Shar pei elsö kutyának?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 13. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nee.


Ismerek sharpei-s gazdit. Megbánta a fajtát,pedig nem is első kutyája volt.

Nagyon makacs kutya, eléggé domináns,akaratos.


Nem együtt működő.


Mondta több sharpei gazdival beszélt és mindegyik ugyan ezeket mondja valaki szereti a kihívást és imádja a fajtát, de többen megbánták.


Első kutyának én nem ajánlom.

2017. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Ne. Ahol mi élünk (panel) 3 shar pei is él, mindegyik makacs, ideggyenge,agresszív. Pont tegnap este vittem le sétálni a sajàtomat (5 hónapos nagytestű, mindenk kutyàt imád, egy kutyától se fél), és pont az ajtóban talàlkoztunk az egyik shar peijel, úgy ugatott az a dög hogy szegény kutyám totál lesokkolódótt, meg se mert mozdulni. A nő meg alig bírta arrébb húzni azt a vadállatot.


Szóval ne.

2017. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne, nem azért mert dög, vagy ideggyenge mert jó tenyésztőtől ilyen kutyát nem kapsz, viszont nagyon bonyolult a nevelésük, könnyű elrontani őkez. Dominánsak, makacsak... nem jó ötlet mert csalódás lesz az egész és menhelyen vagy fajtamentésen fog kikötni.
2017. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se
2017. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én szeretem a makacs kutyákat,de mivel 11 éves vagyok anyukák tudna segíteni a dominanciájában.
2017. ápr. 14. 07:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert neki már kaukázusi juhásza is volt.
2017. ápr. 14. 08:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Neharagudj,de egy felnőtt embernek is fejtörést okoz a nevelése, 11 évesen inkább vmi könnyen kezelhető fajtát válassz ha már megengedte anyud a kutyát.


Az,hogy anyukád megneveli, max rá fog hallgatni. De ennyi,rád nem. Sharpei meg egy kau mix teljesen más kategória.


Sok kutya gyerekeket alapból nem fogadja el gazdának. A shar-pei meg végképp nem az a fajta, sétálni sem fogod tudni egyedül vinni. Meg lényegében semmit nem tudsz vele csinálni.


angol cocker spániel,uszkár,bichonfélék,cavalier king charles spaniál ezeket te is viheted sétálni. Könnyebben megtudod 11évesen nevelni őket.

Vagy egy menhelyi kis-közepes testű kutyust ajánlok még. Vannak kölyök kutyák is ott.


Jobb gyerekként könnyebb fajtával kezdeni hidd el,mert ha el is rontod nem akkora tragédia mint mondjuk egy sharpeinél,ahol az elrontás agresszió is lehet.

2017. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,inkább havanese.
2017. ápr. 14. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó döntés,nekünk is havánk van :)
2017. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok
2017. ápr. 14. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!