Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki ötlet/tapasztalat/tanác...

Valaki ötlet/tapasztalat/tanács? (Fajtatiszta Bullterrier, Nagyon neveletlen)

Figyelt kérdés
Sziasztok szóval van egy fajtatiszta Bullterrierünk a völegényemmel és egyre kevésbé hallgat ránk a kutya.A legnagyobb problémánk hogy amíg dolgozunk szép lassan szétszedi az otthonunk. Nagyon sok mindent szétrágott már és hiába szólunk rá 1000x 1001 x is megcsinálja. Mivel tudná magát lefoglalni amég nem vagyunk otthon ? A másik probléma hogy a barátaink lassan már át se járnak miatta hozzánk mert ugrál és harap. Nagyon sok feszűltséget okoz a kutyus de szeretjük nem szeretnénk másnak elajándékozni.

2017. ápr. 14. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mennyit sétáltatjátok? Hogyan és menyit foglalkoztok vele? (ez mind naponta) Kutyaiskola?
2017. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Amikor dolgozunk akkor 2x mert 12 órás munkarendben vagyunk 3 nap munka 3 nap pihenő.

Viszont én folyton délelőtt dolgozom, amikor a párom éjszaka dolgozik akkor 3x és pihenő napokon is 3x ,szóval 12 napból 3 olyan nap van ami kritikus,de nem csak ilyenkor rossz a kutya sokszor meg ezeken a napokon is kiviszi párom testvére hogy ne legyen 12 órát egyedül a kutya. Mögöttünk van egy erdő ahova naponta 1 x legalább kivisszük ott szabadon rohangálhat. Van olyan nap, hogy egész nap vele foglalkozom szinte, de nagyon fárasztó ugyan is nem lehet vele csak úgy lazítani, vagy pihenni, folyton jön megy leszedi a tárgyakat,fel mászik az asztalra,kiturja a kukát,terrorizálja a macskát (pedig együtt nevelkedtek). Már minden helyiséget le zàrtunk most a konyha és előszoba az ő területe de a konyha szekrényt màr elkezdte szét rágni.. Voltunk kutya suliba sajnos csak 2 alkalommal ugyanis külön műszakba raktak minket párommal és kocsi nélkül nem tudtam vinni a kutyust. Otthon és a szabadban próbálom tréningelni de eddig nem sok eredményt látok azon kívül hogy tudja az ül és fekszik parancsot.

2017. ápr. 14. 14:42
 3/14 anonim ***** válasza:
szóval a foglalkozás azt jelenti hogy te pihensz? Attól hogy egy szobában vagytok nem fárad el, nem nevelődik, nem tanul. Ez egy energikus fajta, ennyi mozgás és 0 foglalkozás simán nem elég azért rombol.
2017. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy viselkedik, mint egy bullterrier. Nem néztetek utána?

Önfejű, öntörvényű, nehezen nevelhető, fáradhatatlan, rombol.

Amíg a mienk is hasonló volt fiatalnak, nap közben szobakennel, és extrém lefárasztás volt a napi program. Egész napos túrázás után is nekiállt pörögni, meg játszani, ha hazaértünk. Most már öreg, lenyugodott, de volt néhány kemény évünk.

2017. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hány év volt mire lenyugodott a kutya ?

Igen tudtam, hogy önfejűek, de hogy ennyire... azt álmodni se mertem. A mi kutyusunk is ugyan ilyen egy idő után kint se rohangál már hiàba dobálunk neki bármit de otthon mintha mi sem történt volna .

Egyébként a pihenést nem úgy értettem hogy egész nap fekszem és feküdjön ő is, de azért egy órára szeretek én is leülni tv-zni vagy böngészni a netet azért .

2017. ápr. 14. 16:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Kb 10 :D
2017. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Uristen :D Nemtudom a lakás kibírja e addig.

Az a baj hogy néha már önmagára is veszélyes pl 2x rágott már el elosztot szerencsére csak engem rázott meg és a lakás se gyulladt ki. De volt hogy egy vázat ! Kezdett el enni és több gyertya is rejtélyesen eltűnt. Mostanra már úgy kezdünk mindent hogy csak 1m felett raknunk le bármit otthon

2017. ápr. 14. 17:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megevett egy suzuki hátsó ülést, egy gyerekheverőt kibontott, és fészket rakott, egy pörgés alkalmával lerántott egy komplett házimozi rendszert, széttépett néhány ágynemű huzatot, bezabált 2 kiló kutyatápot, miután szétszedte a tápos dobozt, amit elvileg nem ért el, számtalanszor kiszedte a kukát az elvileg zárt szekrényből és beterítette a lakást szeméttel. Az már mellékes, hogy hányszor borította fel a telipakolt ruhaszárítót, hogy jót aludjon a frissen mosott ruhákon.

Persze baromi bosszantó, de ezt is vállaltuk vele együtt.

2017. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szobakennellel őt védtük elsősorban, hogy ne tegyen kárt magában.
2017. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nálunk is már van a számláján 2 kanapé 5-6 pár cipőm egy laptop és a sok apróság a napi kis károk ma pl a hámja csatját rágta szét 2 hónapja vettük a hámot... De valahogy mindig meggyőz minket hogy ő milyen cuki és nézd milyen okos vagyok :D
2017. ápr. 14. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!