Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos, az anya egyre ritkábba...

Tibcsa66 kérdése:

Sajnos, az anya egyre ritkábban szoptatja a kölykeit, így pótoljuk a táplálékukat. Lehetséges, hogy azért nem szoptat, mert szopás közben a kis karmaikkal szétmarják az emlőit? A hátsók már elég véresek. Hogyan tudnánk segíteni neki?

Figyelt kérdés
Most vasárnap (04.16). Lesz három hetes a tíz kis újszülött kutyánk. Rgészségesek, elevenek.

2017. ápr. 14. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálsz kutya anyatej pótlóval, áztatott starter táppal. Tehát elkezded átszoktatni őket fokozatosan szilárd táplálékra.

Milyen fajta kutyáról van szó egyébként?

2017. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy stafford-biegle keverék, két éves szuka. Nem is a kölykökkel van baj, ők szépen fejlődnek. Inkább az anya emlői vannak szétmarva, és így nem tud szoptatni. Neki hogyan tudnánk segíteni?
2017. ápr. 15. 07:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ivartalanítod és nem szaporítasz, mert semmi szükség még több keverék kutyára, így is tele vannak a menhelyek.
2017. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te valószínűleg menhelyen dolgozol vagy önkéntes vagy. De ezen a körön már túl vagyok, fogalmad sincs mi miért történik, így a hozzászólásod értelmetlen és főleg hasztalan.
2017. ápr. 17. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:

N

Azt kérdezted hogyan tudnál segíteni az anyakutyának. Hidd el, az ivartalanítással nagyon sokat segítenél neki.

Igen, igazad van, valóban nem tudom mi folyik nálatok és nem bántani akartalak a hozzászólásommal, csak segíteni szerettem volna.

Neharagudj, ha ezzel megsértettelek.

2017. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, eteted a kölyköket 2-3 óránként tápszerrel, lassan STARTER táppal.


És legközelebb esetleg nem kellene szaporítani, pláne ha ennyire nem értesz az egészhez, de még utánajárni is lusta vagy a dolgoknak.

Lehet, hogy a körülményeket nem ismerjük, de szerintem nem is kell ismernünk. Véletlen alom nem létezik, mindig az okos gazdi nemtörődömsége, felelőtlensége, okossága az ok.

2017. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bölcs és hasznos tanácsot! De úgy látom neked sincs fogalmad arról, hogy mű történt vagy történik. Vakon ítélkezel, a tények tudta nélkül. Egy egyszerű kérdést tettem fel, és nem a kölykökről, hanem az anyáról van szó! A kölykök szepen fejlődnek, áztatott tápot kapnak kiegészítőként, STARTERT természetesen. A problémám nem az, hogy szült a kutyám, hanem hogy a picik szét marják az emlőit. De időközben már ez is megoldódott. A kicsiknek pedig gondos gazdái lesznek, nem kerülnek menhelyre, sem utcára! Mielőtt ítélkezel mások fölött (gondolom ez szokásod), kérdezz, járj utána, hogy miről is van szó. Hidd el, kevesebb ellenséged lesz!
2017. ápr. 19. 05:57
 8/11 anonim ***** válasza:
#6-os: Megvolt az időpontjuk ivartalanításra, de közben megtörtént a "baleset". Előfordul az ilyen, de akarta ivartalanítani és fogja is, mihelyst gazdit talál a kiskutyáknak. De ő tényleg felelős állattartó.
2017. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valóban így van, meg beszéltem az orvossal, amint lehet visszük és ivartalanítjuk.
2017. ápr. 20. 05:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Láttam a hirdetésedet interneten, nagyon szépek a kölykök és az anyjuk is !

Az ivartalanítás nagyon jó dömtés.

2017. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!