Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatás, nagykutya...

Összeszoktatás, nagykutya félős, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé nagy gondban vagyok. Van egy 5 hónapos kiskutyám (máltai selyem) és az este hozzámkerült édesanyám kutyája, (1,5 éves szinten máltai selyem) mivel édesanyám kórházba került. Csak nálam lehet a kutya, a családban sajnos senki sem tudja vállalni, illetve ha bármi gond történik valószínűleg nálam is marad.

A kiskutya közeledne, a nagyobb viszont folyamatosan menekül előle, ha nagyon közel megy hozzá a pici, rá is morog. Tudom, hogy 1 nap nagyon rövid idő, olvasgattam is a témában, azonban itt most leginkább tapasztalatokra lennék kiváncsi. Hogyan lehetne őket a leghatékonyabban összeszoktatni?



2017. ápr. 15. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagyobb kutyát kell fegyelmezni amikor morog.
2017. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyjátok békén, a kutyának most tök idegen ez a szitu, nem érti mi van, miért nincs édesanyádnál és biztosan meg van zavarodva és ijedve. Én pár napig biztosan hagynám, és legyen egy helye ahova elvonulhat és a kicsi sem piszkálja ott. Idővel fel fog oldódni, de most hagyd, ne erőltess rá semmit, majd fog ő közeledni felétek.
2017. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Külön vannak 2 szobában, természetesen nincs ráerőltetve a dolog. Remélhetőleg néhány napon belül javul a helyzet, köszönöm az értelmes kommentet. :) egyéb tanácsokat a jövőre nézne viszont szívesen fogadok még, olvastam pl. hogy parkokban, a házon kívül sokkal könnyebben összebarátkoznak, erről bárkinek, bármi tapasztalata esetleg van ?
2017. ápr. 15. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!