Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek létezik rosszindul...

Szerintetek létezik rosszindulatú kutya?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom a kutya olyanná válik amilyenné nevelik... viszont egy nagyon jó barátomnak van egy kutyája, hetente többször is találkozunk. Jó körülmények közt van a kutya, nincs verve nincs elkapatva és nem örökbe fogadott. Mikor simogatod nagyon kedves bújós, de amint bármi olyat csinál ami miatt rászólsz, már morog és van hogy oda is kap, nem csak nekem hanem mindenkinek. Van olyan, hogy annyira bepörög, mert mondjuk elveszed amivel játszik, hogy csak úgy tudod a tombolását megfekezni, hogy a nyakörvénél fogva addig szorítod a földre amég fel nen adja. Nagyon értelmes kutya és én azt látom, hogy tudatosan terrorizálja az embereket. Szerintetetek létezik ilyen?
2017. ápr. 15. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem létezik. Alapból nincs rosszindulatú kutya. Láttál már agresszív pár hetes/hónapos kölyköt? Mert én még nem, ugyanis őket még kevés emberi inger érte. Az ismerősöd kutyájánál egyértelműen látszik, hogy magát tekinti vezérnek, ez a hibás/hiányos nevelésből fakad. JÓ kutyaiskolával lehet rajta segíteni.
2017. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem rosszindulat, hanem tipikus ösztönkezelési probléma. A kutya magát tekinti főnöknek, tehát jogosan morog ha elveszitek ami az övé.

Viszonyrendezéssel lehet helyrehozni.

A kutyák nem jó vagy rosszindulatúak. Simán ösztönállatok.

2017. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Találkoztam már jópár kutyával, voltak akik jók voltak , voltak akik kevésbé. De ez a kutya furcsa. Olyan, mintha tényleg direkt csinálná. Lehet csak belemagyarázom...
2017. ápr. 15. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Nincs megnevelve azért,ő magát érzi vezetőnek.
2017. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy vesszük "direkt" csinálja , neki ez a normális hogy így viselkedhet mert magát tekinti a saját urának, ő a főnök. Neki ez nem rosszindulat, hanem megteszi amit úgy lát érdekének és nincs erről lenevelve. Ahogy az előttem szólók írták szakember segítségével kellene rendezni a kutya-gazda viszonyokat és úgy helyrehozható ez a probléma.


De a konkrét válaszom az hogy nem, nem létezik szerintem rosszindulatú kutya csak rosszul nevelt kutya!

2017. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem létezik.

Amiről írsz, az szimplán nem megfelelő nevelés eredménye.

2017. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!