Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen megváltozott ivartala...

Teljesen megváltozott ivartalanítás után, mintha nem is az én kutyám lenne, fog ez változni? :. (

Figyelt kérdés

A kutyám egy örökmozgó energiabomba volt, folyton szaladgált a másik 2 kutyával, imádott sétálni, futni, labdázni. Nem lehetett lelőni. Ivartalanítás óta csak fekszik ül... Letargikus, vagy nem is tudok rá jobb szót, de mintha teljesen kicserélték volna. Nem labdázik, ha hívom ide jön de amúgy nem. Ha csináltam régen valamit az udvaron rögtön jött, hozta a labdát, hogy dobaljam neki. Most csak néz. Enni is immel-ámmal. Már 3,5 hónapja volt a műtét, azóta ilyen. Betegnek nem beteg, voltunk több vizsgálaton is, kapott vitaminokat is, de semmi :/

Elvesztettem a kutyám? :( Soha nem lesz már a régi? :(

Ha ezt tudom soha nem viszem el az operációra. A másik kettőnél is inkább figyelünk, de ez szörnyű.

Nagyon hiányzik a kutyám :(



2017. ápr. 15. 16:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon sajnálom, DE ezt az ivartalanítással Te magad vállaltad!

Minden kutya így viselkedik utána. Elmegy a kedvük a játéktól, fekszenek..stb.

2017. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem te is így éreznél, ha működésképtelenné tennék a töködet...
2017. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Erről sehol nem olvastam :( Mindenki csak azt írja milyen jó, stb. Minden kutya ilyen utána, soha nem múlik ez el? :( Egész életében ilyen lesz már? Istenem :(

Futni sem akar már, a többiekkel nem játszik. Ha sétálni viszem is lehajtott fejjel jön, látszik, hogy nem élvezi :(

2017. ápr. 15. 16:17
 4/51 A kérdező kommentje:
Most ez hülye kérdés de ha ilyenetargikus lesz a kutya, mit csinálnak vele. Ha nem lehet vele játszani, futni, sétálni sem szinte. Csak van és kész?
2017. ápr. 15. 16:19
 5/51 anonim ***** válasza:
81%

"Nagyon sajnálom, DE ezt az ivartalanítással Te magad vállaltad!

Minden kutya így viselkedik utána. Elmegy a kedvük a játéktól, fekszenek..stb." - na ez egy baromság. Több kutyám is volt, illetve most is van, mind ivartalanítva volt/van. Ugyanolyanok, mint azelőtt. Ugyanúgy le sem lehet lőni, játékos, energikus, pörgős, vidám, örökmozgó.

Egyik kutyám sem változott az ivartalanítástól, és egyik ismerősöm kutyája sem, pedig rengeteg ilyen kutyás-kutya ismerősöm van, ill. menhelyen is vagyok önkéntes, ott is ivartalanítják a kutyákat - ők sem változtak.

Nagyon sajnálom, kérdező, hogy így jártál. Elképzelésem sincs, mi lehet a kutyáddal, de az szerintem biztos, hogy nem az ivartalanítás okozza, legalábbis fizikálisan. Esetleg lelkileg megterhelhette a műtét? Vagy a te viselkedésed, ill. másik 2 kutya viselkedése változott, amire így reagál (úgy, hogy nem is tudsz erről)?

Érdemes lenne tapasztalt kutyakiképzővel beszélni, ill. megnézetni vele a kutyádat, hátha látott már ilyet és van ötlete.

2017. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
19%

Azzal, hogy ivartalanítottad, kiszedted a testéből az egyik legfontosabb hormont. Vagyis hát nem termelődik olyan mértékben. Kiindulva abból, hogy a szervezetben a hormonmennyiség határozza meg az állat viselkedését és kedvét, most nagyon felborult minden. Rossz kedve lesz, megváltozik a hangja, sokkal könnyebben el tud hízni, nemi szerve működésképtelenné válik, stb.


Embereknél ugyanez a helyzet.

2017. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy is ezt vállaljuk be mikor ivartalaníttatunk, kedves első. Ez hatalmas hülyeség. A miénk is ivartalanítva van, semmi baja, sőt.

Kérdező, én nem hiszem, hogy az ivartalanítás okozza ezt. Esetleg nem rontottak el valamit a műtétnél?Változás nem történt a kutya környezetében? Esetleg nem babusgattátok agyon miután megvolt a műtét? Kicsi az esély, de előfordulhat, hogy rájött, hogy ha játssza a világfájdalmast, többet törődsz vele. De ez persze csak egy elmélet.

2017. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
15%

Végtelenül sajnálom, hogy áldozata lett ennek az agymosó fosömlenynek.

"Szervi baja nincs" (illetve dehogy nincs, de ezzel semmit nem tudsz kezdeni) pszichés oldalról lehet megközelíteni, de nagy szakértelem mellett is maximum mérsékelhető ez az állapot.

2017. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Nincs tulbabusgatva ezt olvastam valahol, hogy " ne éreztessem vele, hogy beteg" és nem is bantunk vele másképp... :( Amihez jártunk annó kutyaiskolába őt hívtuk, ő mondta , hogy szerinte beteg, akkor elvittük orvoshoz, vett vért, ultrahang, röntgen, minden.... De nem talált semmit. Amúgy mióta ilyen talán kevesebbet is foglalkozunk vele, mert nem jön a közelünkbe, mint a másik kettő, tehát "kevesebb figyelem jut neki".

Tanácstalan vagyok :(

2017. ápr. 15. 16:28
 10/51 anonim ***** válasza:
19%
Ilyeneket olvasva gondolkodok el azon hogy biztosan akarom-e ivartalanítani a kutyát. Szerintem inkább hagyom, az orvosunk is mondta hogy ha nem lenne ennyi ivarszervi megbetegedés ő legszívesebben nem is ivartalanítana. Nagyon nehezen dolgoznám fel ha ez történne, úgy érezném hogy én "öltem" meg
2017. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!