Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a szomszéd ellen?...

Mit tegyek a szomszéd ellen? Mérgezhet úgy hogy nálunk fajtiszta Amsaffok vannak?

Figyelt kérdés
A szomszédunknál parkányok vannak azokat mérgezi is.Ma észrevettem egy döglöttet az udvarunkon.Van két imádnivaló Amstaffunk,félek hogy ha nem veszem észre esetleg megehetik.Bent nem lehetnek egész nap.Féltem őket...Már szoltunk nekik,de azt mondják ők csak mérgeznek nem náluk van a patkány.(malacaik is vannak)Meghogy vigyázzunk nehogy megdögöljenek...
2017. ápr. 15. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:
*Amstaffok...Bocsánat a hibákért kicsit ideges vagyok.:(
2017. ápr. 15. 18:18
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
tanítsátok meg nekik hogy ne egyenek fel semmit a földről, a sztaffok szeretnek a gazdi kedvében járni, nem hiszem hogy nehéz lesz. A kerítést meg csináljátok patkány biztosra.
2017. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

2# válaszoló nincs olyan hogy patkánybiztos kerítés, és a patkánybiztos ketreceknek is nagyon bombabiztosnak kell lenniük, ketrecbe meg ugye nem zárhatunk kutyát. Az se olyan egyszerű hogy megtanítsa a kutyának, hogy ne egyen fel semmit, persze nem lehetetlen de időbe telik, és itt minden nap számíthat.


Első körben tényleg meg kéne győzni őket valahogy hogy ne mérgezzenek, de ha azután se hajlandóak abbahagyni hogy szóltatok valószínűleg erre nem vevőek. Sajnos szerintem nincs olyan jogszabály amivel tiltathatnátok nekik a mérgezést. Tényleg csak nagy odafigyeléssel tudjátok meggátolni hogy megegyék a dögöket és közben próbáljátok tanítani őket a földön lévő dolgok felevésére. Esetleg ha van valamilyen a szomszédtól távolabb álló zárható kertrész akkor érdemesebb oda zárni őket amíg nem vagytok otthon, egy mérgezett patkány kevesebb eséllyel jut el odáig.

2017. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Talált étel megtagadása. Kutyasuliban tanítják is, nekünk vizsgafeladat volt.


OFF: Képzelem milyen fajTAtiszta kutyáitok lehetnek, ha a szót sem tudod helyesen alkalmazni.

2017. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a tetőjén is futkoznak onnan simán bejöhetnek.Köszönöm a válaszokat.Bocsánat higy elírtam.Nem tenyészetet tartunk...Nem milliós kutyák,de az oltásokat nem számítva fejenkénk 70.000 kutyák.De,ha kiderülne nem fajtaaaatiszták sem érdekelne.Családtagok!Bent alszananak,egyedül csak ritkán maradnak.Kutyasulinak utánna nézek,addig akkor marad a figyelmünk sajnos.:(
2017. ápr. 15. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Privát magánügye, hogy a zárt magánterületén mérgez-e.
2017. ápr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer megkérdeztem a kutyasuliban a kiképzőt mennyire biztos módszer a kutyasulikban tanított élelem megtagadás. Erre azt mondta, hogy ha ott a gazdi 99-100% ha nincs ott, akkor kb. 60% (és mutatott valami erre vonatkozó kutatást, hogy még a legstabilabb kutyák is felttek ezt-azt a földről ha nem volt ott a gazda).
2017. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen a telkén azt mérgez amit akar. Ha ilyen a környék, építs az udvarra egy zárt kennelt ahova nem tud bemenni a rágcsáló és nem lesz baj.
2017. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!