Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Bebu01 kérdése:

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Karácsony elött került hozzánk egy stafforshire terrier(szuka).Akkor volt 7 hónapos.

Az a probléma, hogy nem mindig vagyunk ott a hobbin, ahol lakik, de minden nap kijárunk, és amikor kiengedjük a kenelből 1 órát össze-vissza szaladgál és valamikor, amikor oda jön hozzánk el kezd harapdálni.Olyankor rá szoktam csapni, hogy ne csinálja (nem erősen), de egyre ikább rámjön/támad, lefogom és abbahagyja.

Valamint nem figyel ha hozzá szólunk, és a macskákat is támadja, nem figyel másra csak, hogy

merre vannak.

Próbáljuk tanítani, de nem sikerül a fent említettek miatt.

Mit csináljunk vele?

Maradjon a háznál?



2017. ápr. 15. 22:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Szóval a kutyát naponta 1x látjátok de elvárjátok hogy nevelés nélkül (na jó egy kis csapkodástól) jól nevelt legyen? Most komolyan? Főleg staffinál aki nagyon szeret a gazdival lenni és nehéz nevelni? Minek van kutyátok? Mondanám hogy kutyaiskola de gondolom eszetekbe sem jutna vinni.
2017. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Délutánonként 3-4 órát foglalkozunk vele.Ja és nem azért csapkodom, mert össze-vissza szaladgál meg játszik, hanem harapdál.
2017. ápr. 15. 22:35
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem edd meg a zserbód inkább, a kutyának meg találj normális, törődő gazdát!!!!!!!!!!!!
2017. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy nem törődünk vele?

Ja és azért hoztuk el, mert el akarták altatni.

2017. ápr. 15. 22:49
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem beaglem van, nagyon makacs ez a fajta.

Most 9 hónapos, a tieddel korabeli.

4 hónapos kora óta oviba járunk, egy hónapja már suliba.

Itthonról dolgozom ezért együtt vagyunk egész nap, együtt alszunk.

Napi minimum másfél órát sétálunk, kinti-benti kutya. Mindennap tanulunk legalább fél órát.


Ezt csak azért írtam le mert még ennyi idő, törődés és program mellett is kb 1 hónapja szokott le a harapdalasrol, igaz csak játékból csinálta, bár néha így is elkapja a hév.


Ne vard el tőle, hogy napi egy órát szaladgál magában és ha oda megy hozzád és mivel nem tudja magára felhivni a figyelmet nyilván harapdalassal akár játszani hívni.


Keress neki egy gazdát akinek van rá ideje, energiája és kitartása.

2017. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

* tehát ne vard hogy egy óra, aztán meg már mást írtál de 3 óra egyuttlettol megnevelodjon a kutya.

Ez nem így működik.

Szánj rá időt, vidd suliba, csináljátok közös programot.

2017. ápr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ok,köszi.

De nem az együttlét 1 óra, hanem amíg kiszaldgálja magát.

Tuti nem adom oda másnak, mert a szívemhez nőtt már.

Nem soká itt a nyár megpróbálok vele többet foglalkozni, tanítani neki ezt azt.

2017. ápr. 15. 23:32
 8/25 anonim ***** válasza:

Az én kutyám csak 9 hetes.

Ma reggel kerek 2 órámba telt, mire az inaktív éjszaka után lefárasztottam.

Ha sokat van bezárva, teljesen természetes, hogy egy órát szaladgál, mire egy kicsit lehiggad.

A harapdálás még természetes ebben a korban. Tudasd, hogy fáj (akkor is, ha nem), és pár percre menj arrébb, hagyd figyelmen kívül.

2017. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. ápr. 16. 08:35
 10/25 anonim ***** válasza:

Mennyit sétáltok egy nap?

parkban, utcán?

2017. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!