Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne számomra...

Milyen kutya lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés

Házőrzőnek keresek kutyát. Több kutyám is volt és gyerekkorom óta mindig voltak kutyáink.Miket nézegettem: rottweiler, kaukázusi juhászkutya, közép ázsiai juhászkutya, kangal, kuvasz, ha van más is örömmel fogadnám.


Idegenekkel szemben agresszív, könnyen ápolható, széles hát és fej, Szőrminősége alkalmassá tegye udvarom való tartásra télen is, ( kutyaház természetesen lenne). Családban és jószágokkal is lehessen tartani. Jól kepézhető engedelmes legyen. Rengeteget olvastam és személyesen is néztem ezeket a kutyákat mégis bizonytalan vagyok, a döntésemben Ezért írok.


Köszönöm a tanácsokat.



2017. ápr. 16. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
mekkora területet tudnál biztosítani?
2017. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1600 négyzet méter.
2017. ápr. 16. 13:29
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
A rotit kivéve bármelyik jó területőrzésre, mivel pásztorkutyák és erre lettek kitenyésztve. A káj, kau és a kuvasz a legjobb.
2017. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Rottweiler,kaukázusi juhászkutya,kuvasz,komondor,német juhászkutya,közép ázsiai juhászkutya
2017. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

2 amstaff tökéletesen bevált nekem ilyen célra.

Kisebbek, kevesebbet esznek (ha költségérzékeny vagy) és ugyanúgy nem marad meg mellettük idegen ember, állat.

2017. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rottweilert miért ne, többen tartják házőrzésre.

Komondort semmikép, volt már ismerősömnek sokat panaszkodtak, hogy mindig koszos volt. Német juhász és kisebbek semmikép, minimum egy roti mérete. Még a kuvaszon is nagyon gondolkozok mert eléggé keskeny feje van. Nekem fontos hogy széles háta és széles homloka legyen.


Pl. [link]


Felülről a negyedik képen jobban látszik.

2017. ápr. 16. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
az amstaff alkalmatlan házőrzésre és nem is tartható kint.
2017. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Cáfolom mindkettőt.

Mióta megvan mindkettő nem volt lopás az udvarból, előtte igen.

Kint vannak évek óta, persze van védett hely és fűtött istálló is, ahova bármikor elvonulhatnak mégis szinte télen is az összes éjszakát az ajtó előtt töltik.

2017. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy idegenekkel szemben milyen, a nevelésétől függ.

Az, hogy mennyire engedelmes, attól függ, az alomból melyik kutyát választod. Illetve nem csak ettől,de ezt is figyelembe kell venni. A dominánsabb lehet felül akar majd kerekedni rajtad, folyamatosan, a legmegszeppentebb pedig lehet kevésbé fog hajlani az agresszióra. Nem mindegy,hogy show vagy munkavonalú kutyát választassz, illetve harmadik lehetőségként ideggyenge szaporítós kutyát, aki jellemre,idegrendszerre zsákbamacska. Ha 10eves koráig nem lát állatot,biztosan nem lesz kedves velük, de ha úgy nő fel melletted, hogy tisztelje a többi állatot és levezeted masképp a vadászösztönét (ha van)akkor meglesz az állatok mellett. A családban tartást is te döntöd el.

Biztos,hogy ilyen határozott gazdát követelő kutyát akarsz tartani ilyen bizonytalan hozzáállással?

2017. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

A roti nem juhászkutya, személyvédelemre való, nem terület őrzésre. Innen kiindulva a roti egy olyan kutya, amelyiknek a gazdája mellett, akár bent van a helye, ráadásul a szőre miatt sem alkalmas folyamatos ridegtartásra, akárcsak az amstaff sem.... Egész egyszerűen egyik kutyát sem azzal a céllal hozták létre, hogy a portát őrizze... Ahogy egy angol telivér is a galopp pályára lett kitalálva, nem a búcsúkba kisgyerek lovagoltatásra. Vagy ahogy egy Ferrari sem való egy kisnyugdíjas néninek elkocsikázni a Tescoba.


Amit linkeltél Kérdező, az az oldal teljesen korrekt, egy kau tökéletesen megfelelne a célodnak. Szerintem vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel.

2017. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!