Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdi tragikus halála után...

Gazdi tragikus halála után hova kerülhetnek a kutyák? Nagyon sűrgősen kellene nekik a hely.

Figyelt kérdés

4 nagytestű kutya, már nem fiatalok, 10-8-7,5-6 évesek, senki nem akarja befogadni őket a családból, de ott sem maradhatnak mert nincs senki aki etesse őket. Ahova eltudtuk volna vinni menhely( ez volt a legközelebb kb 40km) tele van, és őszintén megmondták, hogy nagy valószínűséggel őket már nem fogják örökbe fogadni, tehát nekik sem éri meg.

Próbálkozom távolabbi menhelynél de amikor mondom a kort és hogy nagytestűek, rosszul szocializáltak (pórázon nem tudnak sétálni, idegenekkel agresszív 3 kutya,a 10 éves szerintem süket), akkor nemleges a valasz. Sokan azt mondják inkább altassuk el... De a papa úgy szerette őket :/ Nem tudom :(



2017. ápr. 17. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Kerlek semmikepp ne altasssatok el!!!

Hirdesd meg neten, vagy tobb menhelyen es hatha segit valaki es legalabb egyet fogadnak!fuvarba is szoktak segiteni ha ugy van!

2017. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hol van ez helyileg? Segitek menhelyeket keresni
2017. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Meg mindig az elso vagyok

Van egy olyan fb oldal hogy ÁRVA KUTYUSOK

Ott nagyon sok ilyen hirdetes van

Kuldd el nekik is

2017. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ameddig tudtuk, a háznál tartottuk őket, jártam etetni, közben hirdettem. Két barátságos kutya volt, mégse kellett senkinek. Haza nem tudtam vinni, mert volt egy nagytestű domináns kanom, aki megölte volna...

Vagy pedig ők a macskáimat... (sajnos macskagyilkosok voltak...).

Húztam, ameddig tudtam, a vége menhely lett. Onnan pedig német állatbarátok vitték ki.

Menhely: többnyire teltházasok, így nem minden kutyá fogadnak.

Gyepmesteri telep: Ott kötelesek bevenni, de gazda által leadott kutya akár azonnal altatható.


Amit én tennék: eljárnék etetni (vagy fizetnék helyben valakit) egy fix ideig. Addig felkeresnék több állatvédő szervezetet, közölném velük, meddig tudok róluk gondoskodni, utána gyepmesteri telep.


Arra készülj fel, higy kapod majd a sok idiótától a "bezzeg az örökség kellett" szöveget....

Bezzeg azt olyankor senki nem fogja tudni megmondani, mit csinálj a saját kutyáddal, macskáiddal, hogy őket magadhoz tudd venni....

2017. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Én először megpróbálnám őket feltenni Facebookra, ott vannak csoportok, amik direkt ilyen kutyusoknak lettek készítve. Ott tényleg nagyon segítőkész emberek vannak!

Emellett próbálkozz a többi internetes hirdető oldalon (ebadta.hu, jófogás.hu). Írd le az ő történetüket nyugodtan, hátha valaki van olyan nagylelkű, hogy elviszi egyszerre mindhármat, egy nagyobb kertes házba, nagy telekkel.

A legvégső döntés legyen a menhely, kérlek! Sajnos azért nem fogadják be őket, mert idősek már, és idős kutyust nagyon ritkán fogadnak örökbe.

Az altatás pedig eszedbe se jusson, hidd el segíteni fognak! Próbálkozz! Elég nagy trauma ez most nekik, hogy elhunyt a gazdájuk, ezért ne kelljen a hátralevő életüket rács mögött tölteni.

2017. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Tessék még egyszer végigolvasni!

A kutya nagytestű és agresszív. Magyarul az új gazdi életveszélyben lehet mellettük.

Rosszul szocializáltak: nem az a baj, hogy nem sétál pórázon!


A felelős állattartás része, hogy nem teszel ki másokat veszélynek, hanem gondoskodsz arról az állatról, akiért felelősséget vállaltál.


Menhelyre elviszed. OK.

Ott egy pici kenelben lesz bezárva élete végéig. Tök jó lesz nekik.

Lehet, hogy a kutyáknak is jobb lenne az altatás, mint az, hogy még évekig él bezárva, esetleg megtűrik valahol, de egy jó szót nem kap.

2017. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6: Vannak olyan fanatikus állatvédők, akik rehabitálják az ilyen kutyákat...

Mivel ilyen idősek... Hát, lehet, ő is nemet mond, de altatás előtt Papamacira esetleg érdemes lenne ráírni...

2017. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6 os!

Altalaba a jobb menhelyeken foglalkozank ilyen teren a kutyakkal hogy nagyobb legyen nekik is az eselyuk

2017. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy erdeklodj a noe allatotthonnal
2017. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Papamaci oldala:


[link]

2017. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!