Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy idős kutyám, akit nemrég hoztunk el a nagymamámtól. Amikor heti egyszer találkoztam vele a nagyinál, nagyon aranyos volt, ölbe vehettem, simogathattam, nyalogatott. Amióta elhoztuk, egyik napról a másikra meghülyült. Eleinte nagyon aranyos volt, de most már addig fajultak a dolgok, hogy azt sem engedi meg nekem, hogy megsimogassam. Felemelni egyértelmű, hogy nem emelhetem fel.... Akkor még jobban morog. Nemrég nyugisan feküdt a pokrócán, én felé nyúltam, hogy megsimogassam és felugrott és a kezembe, és az ott lévő ütőérbe harapott. Nem veszett az biztos mert az eset után az ÁNTSZ embere kijött, megvizsgálta és utána be is oltották veszettség ellen. Azóta többször is belém harapott. Néha remegés jön rá és köhögőroham. Igazából abból van elegem, hogy én nem akarom őt bántani, hanem csak megsimogatni, de mindig engem basznak le ha morog.... Tudok valamit tenni azon kívül, hogy nem szólok hozzá és nem érek hozzá és a közelébe se megyek?

2017. ápr. 17. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért hoztátok el a nagyidtól?
2017. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor a helyén fekszik nyugodtan, kutyát nem abajgatunk, az az ő pihenőhelye.

Mivel idős kutyáról van szó, kell neki idő, hogy megszokja az új környezetet. Várd meg, amíg magától odamegy hozzád, aztán mehet a játék, stb. Sétálni szoktátok vinni?

Attól, hogy idős, még lehet szüksége lemozgatásra is :)

Remélem hamar visszabarátkoztok.

2017. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pppn ***** válasza:
70%
Lehet hogy az segítene ha próbálnád kézből etetni vagy a közelében lenni amikor eteted/eszik, hogy érezze , tőled nem kell félnie. Akkor talán megbarátkozna. Milyen rég van ott? Talán csak meg kell szoknia az új helyet
2017. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz tőle valamit, hívd magadhoz. Ha örül neki, hogy hívtad, és odamegy, akkor simogasd, ha nem, akkor meg hagyd békén. Nem önjáró plüssállat, joga van hozzá, hogy néha ne kérjen belőled.

Egyébként meg sétáltasd minden nap, az építi a kapcsolatot, és vidd el egy felszerelt állatorvosi rendelőbe rendesen kivizsgáltatni a remegést meg a köhögést, mert az meg biztosan nem normális jelenség.

2017. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Azért hoztuk el a nagyiéktól, mert régen mi is ott laktunk, és amikor elköltöztünk onnan lakásba mentünk ahol nem volt udvar, és ott nem érezte volna jól magát. Most újra elhoztuk mert kertes házba költöztünk. Már elég idős, 14 éves. Ha hívom akkor felfigyel, de nem tudja honnan jön a hang. Mindig körülnéz nem hall tisztán. Már december óta nálunk van, kezdi megszokni szerintem.

2017. ápr. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!