Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire jó a...

Szerintetek mennyire jó a "meszokásos" tanítás?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt pl, hogy naponta ismételtek egy cselekvést. Pl séta előtt mindig mondjátok hogy "póráz" és akkor a kutya azt megjegyzi, hogy az sétàt jelent. Tehàt nem konkrétan tanítjátok neki a dolgokat (nyilvàn nem az ül, fekszikre gondolok) hanem a kutya megszokja őket.


Anyumék kutyàja ilyen, németjuhàsz, kiskoràban volt kutyasuliban, de ott nem sokat tanult. Viszont első szóra mindent csinàl amit mondunk neki. És nàla semmi ilyen nem lett megtanítva, inkàbb csak napi rutin szerűen megtanulta a dolgokat. Pl ha kimondjuk a "séta" vagy a "pórát" szót, már tudja hogy megyünk sétálni. Ha szabadon van,és àtmennénk az utcán mondjuk hogy "várj" ès akkor megàll, nem indul el. És ezek sosem lettek neki megtanítva, csak mindig mondtuk neki, ès úgy megszokta.


Én a mostani kutyàmnak (5 hónapos, 2 hónapja van nàlunk)is mondom mindig reggel hogy "megyünk dolgozni" de nem nagyon reagál rá, csak néz, ès akkor reagàl, ül be az ajtó elé amikor a kulcscsomót megzörgetem. Tehàt ő azzal köti össze azt hogy megyünk sétàlni. Pedig ez sem lett neki tanítva.


2017. ápr. 18. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve kissé. Azzal, hogy rutin szerűen valami cselevéshez egy-egy bizonyos szót kötsz, már tanítod a kutyát.
2017. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilvàn, azért is írtam a kérdésben a tanítás szót. De hàt ez mégse olyan tanítàs hogy leülsz a kutya elés és 10 percen keresztül emelgeted a mancsàt és hajtogatod a pacsi szót.

Azért is kérdeztem hogy mi erről a vélemény...

2017. ápr. 18. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Működik, persze. Főleg azért, mert a kutya nagyon szabálykövető, szereti a rutint és meg akar felelni a gazdájának. De ezek a típusú tanítások általában akkor szoktak hatásosak lenni, ha a kutya-gazda kapcsolat jó, ha a kutya valóban meg akar felelni a gazdájának.
2017. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!