Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás a kutyám?

Babéziás a kutyám?

Figyelt kérdés
Volt benne egy kullancs amit pénteken kivettünk belőle és semmi baja sem volt de ma nagyon nincs jól. Elvittük az orvoshoz és azt mondta hogy babéziás, 41fokos láza volt . Kapott két szurit de félek hogy későn vettük észre. Korábban is volt babéziás de akkor hamarabb észrevettük. Hazafele hányt, ment a hasa de azt mondta az orvos a szuri miatt. Nagyon furcsán veszi a levegőt. A pisije nem volt barna. Nagyon félek hogy elkéstünk. Valaki akivel hasonló történt írna tapasztalatot?
2017. ápr. 18. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Remélem gyorsan meggyógyul a kutyád, szerintem még időben vitted orvoshoz. Figyelj rá, hogy elegendő folyadékot fogyasszon. Jobbulást kívánok neki!
2017. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Necces, de szerintem még benne vagytok bőven az esélyben:) Jobbúlást neki! Hogy védekeztetek a kullancsok ellen? Ha ilyen babézia hajlamos, érdemes lenne Bravecto+nyakörv vagy csepp combo-t használni, bár a mienken most egyik sincs xd Nem egy kullancsos, pedig méteres füvekben mászkálunk az erdő közepén :)

A 41° náluk olyan, mint nálunk a 38körüli, nekik magasabb a testhőjük. Kullancs után, mindig nézni kell az ínyét 3-4 napig, mert ha sárga akkor sajnos doki. Ez egy nagyon jó megoldás a mi orvosunk szerint a babézia kiszúrására.

2017. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Remélem én is, bár nagyon félek. Köszönöm a válaszotokat, megnyugtató. Még mi se raktunk rá kullancsirtót de mi pestigon cseppet szoktunk ami amúgy be szokott válni. Szerencsére iszik és nem hánnya ki. Reméljük jobban lesz.
2017. ápr. 18. 17:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég korán észrevettétek, ha megkapta az Imizolt és iszik és az benne marad, akkor szerintem túléli, ha nem inna, vagy kihányná, akkor azonnal doki, infúzió.

Mi sokkal később vettük észre, már véres volt a vizelet, de túlélte (igaz, hogy egy hónapig kezelésekre jártunk, de megúszta) .

Hányás tényleg a gyógyszer mellékhatása.

A Bravectoval vigyázni kell, borzasztóan károsítja a májat és a vesét. Mindenképp kell a tabletta mellé máriatövis kivonat (a tabletta beadása előtt 1 héttel már el kell kezdeni adni), hogy ne károsítsa a kutyát. Csak sokan ezt nem tudják, pedig a Bravecto (meg úgy összességében az összes kullancs elleni tablettta) nagyon veszélyes.

2017. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kullancs elleni tablettát még nem próbáltuk, nekünk jól bevált a csepp is. Már kezd jobban lenni, eszik, iszik, és már nem is hányt. :)
2017. ápr. 19. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!