Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám elrohant egy nyúl...

A kutyám elrohant egy nyúl után, jól cselekedtem? Vagy mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
A mezőn elengedtem a kutyám mert esett az eső és nem akartam térdig vizes lenni. Azt nem vettem észre hogy egy rohadt nyúl a fűben lapul, a mező másik részét pásztáztam és az ösvényeket, mikor arra lettem figyelmes hogy a kutyám megindul, hiába ordítottam nem figyelt, hívtam és tiltottam is de nem ért semmit. kb 50 métert futottak utána nyomát vesztette és szaladt vissza hozzám. Mikor oda ért megdicsértem. Nem akartam leszidni mert még azt hitte volna hogy azért kapja mert oda jött. Jól tettem hogy nem szidtam meg? Úgy tudom hogy utólag már felesleges. Mit kellett volna tennem? És mit kéne tennem hogy ne forduljon még egyszer elő? Amúgy behívható, csak a rohadt nyulakat és őzeket akarja kergetni. Őzet szerencsére még nem kergetett, viszont ez a nyúl már a 2. volt.

2017. ápr. 18. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nagyon vigyázz, a vadász lelőheti, ha a vadat kergeti a kutya. Sőt még akkor is, ha nem vagy a kutya közelében.
2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
arra nincs vadász mert az egy épületekkel körbevett mező. Ahol vadász/vad van ott nem engedem el. Viszont ezen a mezőn korábban még nem láttam nyulat, csak macskát.
2017. ápr. 18. 16:19
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Az #1-es mondta ki a helyest.


Kutyát még mezőn sem szabad póráz nélkül vinni.

Sajnos már ezek a törvények.


Régen ilyen hülye törvények nem voltak.

Ma mindenhol tilalomfákat állítanak.

De már lassan a fingást is szabályozni akarják.

2017. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen cslekedték, felesleges lett volna leszidni. A szomszéd kutyája mindig megszökött mert nem vitték sétálni, amikor hazajött pedig megverték. Volt hogy emiatt hetekig nem jött haza.

Viszont a behívásra tényleg figyelj, de szerintem helyes irányba haladtok:) érdemes jutit is adni neki kezdetben, ha eddig nem adtál:)

2017. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

az #1-es már megadta a választ, a többiek, csak részletezték.


De ha az segít, akkor nem cselekedtél helyesen.

Mert simán lelőheti a vadász a kutyád.

Így már érthetőbb?

2017. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
pontozlak is, sőt a válaszod is töröltetem mert képtelen vagy felfogni a kérdést és válaszolni. Amúgy meg hogyan nevelném meg ha soha nem engedem el? Majd póráz végén, mit?... Gondolom ti sem engeditek el soha sem a kutyátokat és már behívhatónak született.
2017. ápr. 18. 16:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát azért lakott területen nem hiszem hogy nagyon lövöldöz a vadász.
2017. ápr. 18. 16:33
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Ebben, T. kérdező, teljesen igazad van.


Nem írtad, hogy "lakott terület"-ről van szó.

Te "mezőt" írtál.

2017. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mert lakott területen nem lehet mező? Három oldalról körül van véve házakkal, nem nagyon nagy, de nem is kicsi, mellette repce van, oda bújt el a nyúl. Viszont parknak sem lehet nevezni mert nincs karban tartva, térdig érő fű és minden féle gaz van ott, az egyik szélén trágya van szétszórva. Szerintem eléggé mező.
2017. ápr. 18. 16:42
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Én nem dicsértem volna meg. Kicsit ráerősítettél arra, hogy a tetteinek nincsenek következményei.

Az enyémek is néha csinálnak ilyet, de én általában 3x hívom, ha nem jön, akkor megfordulok és "otthagyom".

Nem a legjobb ösztönkezelés, de egy alapvetően jól nevelt kutyánál (pl az enyémek) be szokott válni.

Az meg, hogy mezőn elengeded... Szerintem pórázon leélni egy életet kimeríti az állatkínzás fogalmát. De ezt csak az érzi át, aki családtagként tekint a kutyájára.

2017. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!