Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyiért vettétek a...

Ti mennyiért vettétek a Magyar Vizsla kutyátokat, valamint hogyan megy egy vásárlás tenyésztőnél?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok milyen árban kaphatóak manapság, persze az ár itt nem mérvadó. Szeretnék venni egy törzskönyves Magyar Vizslát. Már van egy vizslánk a háznál, őt apukám kapta sajnos nem tenyésztőtől. Vele sokat foglalkozom, ismerem a fajtát. Tudtok ajánlani jó kenneleket? Miket kérdez a tenyésztő, tőletek miket kérdezett?

2017. ápr. 19. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Nekem nincsen sajnos, nem tudom.
2017. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Kisbetű a magyar vizsla, mert köznév. Kivéve, ha ez a neve, amire hallgat.
2017. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

150.000 Ft-ért vettük. Mielőtt megszülettek a kölykök, már le kellett őket foglalnunk, és így mire megszülettek már nem volt szabad kutyus. Tehát mindenképp keress egy szimpatikus kennelt, akiket felkeresel, akár mobilon- akár e-mailben, és érdeklődsz, hogy mikor lesz a következő alom, és megbeszélitek a részleteket, mert minden tenyésztő más.


Érdeklődött, hogy kinti, vagy benti kutya lenne, milyen célra szeretnénk (hobbi, vagy verseny), van-e gyerek a családban, mennyit foglalkoznánk vele, van-e tapasztalatunk a Magyar vizsla fajta terén. Illetve, ők hozták házhoz a kutyát, ezzel leellenőrizve a házat, kerítést, a kinti kutyaházat. Benti kutya, tehát éjjelre télen-nyáron a házban van, de van a kertben is egy nagyobb, fűtött, szigetelt háza.

Természetesen minden megfelelt az elvárásoknak, így mostanra 3 éves, boldog, hűséges társunk.

2017. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, melyik kennelről van szó, ha szabad tudnom? :)
2017. ápr. 19. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nincs velük tapasztalatom, de itt nagyon sok MAGYAR tenyésztő van, minden fajtánál, mi is erről az oldalról választottunk golden kennelt.

[link]

2017. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Az utolsó vagyok, csak a kommentedre válaszoltam, nem én vagyok akitől kérdezted. :)
2017. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tőlük vettük 🙂.

[link]

2017. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vizsla, de a tapasztalatokat leirom.

Mikor megvolt, milyen fajtát szeretnénk, akkor megnéztük a kennelek honlapjait/oldalait. Utána leszűkítettük 3 kennelre. Elmentünk mindhez, majd a kutyákat megnézve ill tulaj/tenyésztő szimpatizálása után megvolt a kennel. Kapcsolatban voltunk, beszéltünk sokat. Mik a kutyás tapasztalataim, mivel foglalkozunk, családi háttér stb (hogy kiszűrje kik azok akiknek nem lenne pénzük, ha megbetegednének, nem foglalkoznának vele stb). Majd eljött megnézni a leendő környezetét. Megbeszéltük kant szeretnénk vagy szukát stb. Aztán felvett a listára minket, hogy tudni lehetett, lesz 8 kutyus és akkor a 8 gazdi. Utána kiválasztottuk a kutyust, szerencsére senki nem választotta a mi kinézettünket (nem tudom ilyenkor mi történik). Aztán 1x elmentünk megismerkedni vele, kb olyan 6 hetesek voltak, majd 10 hetesen elhoztuk. Azóta is tartjuk a kapcsolatot. Minden lépéséről tud, pl séták, kirándulások, szocizás, sulizás stb.

Nekünk 250.000 volt,de nem bántuk meg, ő a 4. kutyánk, de az első, amelyik törzskönyves és nem menhelyi.

2017. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!