Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a párom akar kutyát én meg...

Ha a párom akar kutyát én meg nem kedvelem őket, akkor legyen vagy sem?

Figyelt kérdés
Nállam élünk és mikor összejöttünk kikötöttem, hogy kutyát nem hozhat ide, de már annyit emlegeti, hogy kezdem megsajnálni. Mi tévő legyek?

2017. ápr. 19. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Hát egyrészt a te házadban azt csinálsz amit akarsz.

Másrészt egy párkapcsolat viszont az alkalmazkodásról szól, nem uralkodhatsz rajta "enyém a ház felkiáltással". Plusz ha régóta együtt vagytok, fizetett bele ő is, vagy házasok vagytok akkor neki is vannak jogai.

Megint más: neki sem kötelező veled lennie. Én tuti nem lennék olyannal akinél kizárt a kutya, mert én nem akarok állatok nélkül élni.

Esetleg felajánlottál neki kompromisszumot? Valaki más kutyáját sétáltatni vagy önkénteskedni menhelyen? Esetleg ideiglenes befogadásra vállalkozni? Akkor nem kell örökre megtartani a kutyát.

2017. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
66%
Vagy esetleg olyan kompromisszum hogy lehet kutya, de te választasz fajtát. Az is lehet hogyha lenne saját kutyátok esetleg megkedvelnéd őket.
2017. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem korrekt volt részemről, hogy a leg elején leszögeztem, hisz akkor dönhet úgy, hogy neki ez így nem lessz jó velem s nem jön össze velem. Felőllem sétáltathat menhelyen. Otthon is kutyázhat az anyjáéknál. Talán az ideiglenes befogadás jó ötlet.
2017. ápr. 19. 16:51
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem engedd neki. Viszont én az javaslom, hogy semmiképp se kölyköt vegyetek. Őket még szobatisztaságra kell szoktatni, elkerülhetetlen, hogy ne kakiljon-pisiljen be. Még mindent rágni akarnak, állandóan pörögnek, nagyon sok figyelmet igényelnek. Ellenben egy felnőtt kutya már kiszámítható, nyugodt. Nem rombolnak, nem kell rájuk egész nap figyelni. Természetesen vannak kivételek, de pl. egy menhelyen tudnak ebben segíteni, melyik felelne meg a feltételeidnek, melyik kutya nyugodt.
2017. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Igen, tényleg korrekt dolog volt, de az ember pont azért költözik el otthonról, hogy ne mások szabályai szerint éljen. Kompromisszum kellene. Vagy vegyetek egy közös lakást, új feltételekkel. :D
2017. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Itt nem a kéró a lényeg:) ha az egyik fél az ismerkedésnél kijelenti, hogy nem szeretne a közelébe tudni kutyát, vagy kígyót legyen az bármi és a másik fél ezt elfogadja, akkor nem annak kell igazodni, aki már az elején ismertette a kutyákhoz való viszonyát. Az egy dolog, hogy kezdek hajlani felé, mert sajnálom őt, de nem tudom én hogy érezném magam.
2017. ápr. 19. 17:07
 7/16 A kérdező kommentje:
Le írom mi a problémám a kutyákkal, hátha így tudtok fajtába ajánlani. (A sétáltatásra, megfelelő tartására ne térjünj ki. Az meglenne) az zavar, hogy csaholva fojton körülöttem lenne, nyalogatna, nem hagy teret, úgy érzem megfolyt. Valami macska természetü kutya kéne, ami önző, békén hagy, csak néha bújik nem folyton, önfejü típus és nyugodt.
2017. ápr. 19. 17:31
 8/16 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Ha ennyire fontos neki,akkor én valószínűleg engednék, de tisztáznám a feltételeket, hogy pl nem én fogom vinni sétálni a szakadó esőben meg a mínusz fokokban.

Meg takarítani is ő fog a kutya után.

Az elején úgysem lesz szobatiszta, nehogy már te takarítsd utána a pisit-kakik, amikor ő szerette volna.

Szóval lenne pár feltételem, de egyébként belemennék, mert szeretem az állatokat és a páromnak is engednék, ha nagyon vágyna rá.

De tényleg kikötném, hogy ne legyen félreértés, ne legyen sértődés ha nem foglalkozok én annyit a kutyával, mint amennyit várna tőlem.

Meg anyagiak terén is azért szeretném, hogy reális legyen a párom.

Tehát ha napról napra élünk és az utolsó 10 napban hónap végén a küszöböt rágjuk, akkor lehet nem kéne még egy élőlényt hazavinnünk a nyomorunkba.

De ha az anyagiak terén ok minden, nem lenne gond etetni és orvoshoz vinni ha kell, akkor ezen a részen rendben lennénk.

2017. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Anyagiak oké. És jól írtad, valóban nem én szeretnék sétáltatni, tehát ezeket megbeszélném vele, én csak az anyagiakban segítenék. És milyen nyugodtabb fajtát tudtok ajánlani?
2017. ápr. 19. 17:51
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, de az nem fog zavarni téged, hogy te nem akarsz kutyázni, de ő meg (ha tényleg megfelelően akarja tartani azt a kutyát), napi 2-3 órát ezzel fog foglalkozni? Meg hétvégén esetleg még többet...

Nem tudom, engem zavarna, ha életem párja nélkülem töltené a szabadidejét, és nem egyszer-egyszer, hanem minden nap...

Amúgy is olyan kevés időt tudunk tölteni azokkal, akiket igazán szeretünk, legalább a szabadidő legyen közös.

2017. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!