Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyasszam le?

Hogyan fogyasszam le?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves ivartalanított kan kutyusom, szeretném a súlyát normalizálni. Ivartalanítás után nagyon meghízott. Kb. 5-6 kg plusz van rajta. Jelenleg Dog Chow kimondottan túlsúlyos kutyáknak ajánlott tápot kap napi 1x.

Kertes házban lakunk, de magától nem sokat futkos, mennyi idő lenne az ildomos futnom vele, amitől egyből nem lesz rosszul? Illetve, ha van egyéb javaslat azt is szívesen fogadom.



2017. ápr. 20. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Elhízott kutyussal nem szabad futni és semmi túlságosan megerőltetőt csináltatni vele. Elég, ha mindennap mondjuk 2x kiviszed egy-egy órára sétálni. Engedd más kutyák közé, hogy velük futkosson kedve szerint, illetve Te is játsz vele, de ne erőltess rá semmit, csak amennyit bír.

Táp adagját lehet kicsit csökkenteni, esetleg gabona mentes tápra váltani (ha megengedheted magadnak), mert akkor nincs nagyon, ami hízlalja.

2017. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Először is ne kezd el futtatni ész nélkül mert az többet árt mint használ. Mennyi lenne a kutya idális súlya? Egy 30-40 kilós kutyánál az az 5-6 nem kevés de ha ennél kevesebb a kutya súlya akkor az már nagyon sok.

Próbáld aktívabb életmódhoz szoktatni első körben, sok kisebb sétával, hogy ne terhelje nagyon az izületeit. Ezt szépen fokozatosan növelheted. Futtatáshoz pedig inkább játsz vele a kertben, labdázz stb. ha vevő rá mert az nem terheli meg annyira a kutyát mitha kényszerből futna valahol melletted és félúton teljesen elfárad de még haza is kell menni.

2017. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Kivancsi vagyok ilyenkor HOL VANNAK azok az emberek akik rogton azt szoktak kerdezni amikor baja van egy nem ivartalanitott kutyusnak, hogy:


Ivartalanitottad?? Miert nem ivartalnitottad??

2017. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A hivatásos kutyások erre a futópadot szokták ajánlani, mert önmagában a séta kevés.
2017. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Több séta, nem célzott futtatás, gabonamentes táp vagy BARF étrend. Érdemes kutyásokkal összejárni, ahol a többi kutyával játszani tud.
2017. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer én is felhizlaltam kicsit a labimat télen, volt rajta úgy 7 kg túlsúly. Én 20 százalékkal kevesebb kaját adtam neki, de amikor mentünk oltásra, azt mondta a doki, hogy nyugodtan felezzem meg a napi adagját, úgyhogy onnantól az ajánlott felét kapta, amíg szépen le nem fogyott pár hónap alatt :) Itt a jó idő hamarosan, ilyenkor ez sima ügy.
2017. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen a jó időben bízom én is, hogy majd többet szaladgál. Fura mert a testvére az teljesen az ellentéte, az állandóan szeret kint lenni, játszik, csahol... Vele nehezebb a dolgom, de nem baj majd hosszabb sétákat iktatunk be. Végülis a futással meg még akkor várunk, ha már egy kicsit fogyott visszatérünk rá...

2017. ápr. 20. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:
A jó időt azért mondtam, mert az ember mondjuk -15 fokban nem szívesen ad jóval kevesebb kaját a kutyájának, de +25-ben ez nem számít semmit.
2017. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én a táp helyett elkezdtem hússal és zöldséggel etetni és a kb.8kg pluszt egy év alatt adta le.
2017. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több mozgás és csökkentett kaja adag. :) ha gondolod kipróbálhatjátok a Brit Premium Lightot is, egy árban van a Dog Chow-val, nálunk attól fogyott le a kutya
2017. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!