Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek 2 vagy kettőnél több...

Akinek 2 vagy kettőnél több kutyája van, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne pl együtt éles enyi kutyával ill a kutyák hogy jönnek ki,nevelés, viselkedés stb...

Mi fontos ,mi előnyös s mi hátrányos több kutya tartásánál... ? :)


2017. ápr. 20. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nekem négy kutyám van, egy törzsgyökeres idősödő akit kölyökként kaptam, egy út mellől befogadott, egy fajtatiszta vásárolt és egy rokonoktól mentett.

Lényegesen nehezebb mint egy, vagy két kutyával, hiszen a kutyák számával sokszorozódik a rájuk fordított idő is, valamint az állatorvosi és tartási költségek. Ennyi kutyát egyszerre vinni sétálni se lehet, ezért az is dupla annyi idő, mondjuk nálam az idősödőknél már nem lehet hosszú sétát és fárasztást csinálni mert nem bírják szegények, de a két fiatal igényli és szellemileg is le kell fárasztani őket megfelelően.


Célszerű ivartalanítani, nekem csak egy ivaros szuka van már, a többiek mint (két szuka egy kan) ivartalanok, ezzel sok mindentől megkíméled magad, például szemmel láthatóan egymással is nyugodtabban viselkednek, illetve az ivaros szukák mellett nem lehet ivaros kant tartani felelős állattartóként.


A szocializáció a legfontosabb szerintem, mert egy ilyen nagyobb "falkában" hajlamosabbak egymás között odafigyelés nélkül elkanászodni, tiltani kell őket a nem kívánt viselkedésekről és gond nélkül együtt élnek, még jobb is nekik, az enyémek rendszeresen egymást fárasztják a sok futkározással és játékkal.


De persze több kutya több szeretetet ad, hiába kerül több időbe, fáradtságba és pénzbe, én semmi pénzért nem adnám őket sehova pedig én se terveztem a négy kutyát! :)

2017. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szeretem őket :)
2017. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25%
Tavaly 4 kutyám volt, idén sajnos már csak kettő, egyik idős volt és a doki szerint agyvérzést kapott, egy fiatalt pedig megmérgeztek... Nem könnyű négy kutya, nem csak a plussz költségek szempontjából, nagyon állatbarát vagyok, nem sajnálom rájuk a pénzt, hanem időigényesek. Mondjuk nálam nagy a terólet, sétáltatni nem kellett őket, rengeteget szaladgáltak. A nagyobbik baj az volt, hogy nem tudtam összeszoktatni a legidősebbet a legfiatalabbal. Az idősebb kutyus nem bírta elviselni a fiatalabb németjuhászt, nem fogadta el, hogy erősebb lett nála idővel és átvette az uralmat. Ezért kenelt kellett építenem, egyik nap az egyikvolt kiengedve, másik nap a másik.
2017. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!