Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutya a...

Miért nyalogatja a kutya a nyulat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, ivaros, szuka, kistestű kutyám, aki állandóan a nyulat, főleg a fülét nyalja, közben néha az oldalát bökdösi az orrával. Korábban macskákkal is mindig ezt csinálta, és nem hagyta abba, úgy kellett leszedni róluk, mikor már eláztak tőle.


Miért csinálja ezt? Szeretet? Anyai ösztön? Valami más?



2017. ápr. 21. 07:10
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem tudom én ilyennel még nem találkoztam de szerintem az anyai ösztön és a szeretet.☺
2017. ápr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is ezt csinálja. Normális
2017. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kan kutyám van ugyan ezt csinálja a macskával.De enegem is szokott nyalogatni és bökdösni.A bökdöséssel a figyelmét akarja felkelteni, a nyalakodással meg a szeretetét.
2017. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Számunkra szinte elképzelhetetlen "párosokból" is lehet barátság, de leginkább az anyai ösztön szintén ok lehet. Sok állat "bevállal" kölyköt, még "felnevelésre" is, nem csak szoptatásra. Nem is szükséges, hogy háziasított állatok legyenek, vagy azonos fajtáról legyen szó : sokadszor is bizonyítják, hogy sokkal "emberségesebbek" tudnak lenni némely embertársunknál.

A legfurcsább esetek azok, ahol olyan állatok lesznek jó barátok, akik egyébként kint a szabadban egymás ellenségei, riválisai lennének, illetve az egyik táplálékául szolgálna a másik fajnak.

Romulus és Remus, vagy Maugli esetétől kezdve kismillió esetet találsz, mitológiától kezdve a hétköznapok gyakorlatáig. Megdöbbentő, amikor oroszlán nevel fel pl. egy őzikét, kutya macskát, macska szoptat egeret, ...stb. Ha beírod guglinak pl. , hogy macska-papagáj barátság, rögtön csomó képtalálatot szór eléd. :))) De a Youtube és a természetfilmes csatornák is tele vannak kisfilmekkel és házivideókkal.

Itt egy eset a sokmillióból :))) [link]

2017. ápr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez, 10 éves ivaros kan kutya, nyalogatja a törpenyuszi fülét. :D Nálunk ez után sajnos jött a dominálás, de azt idejében letiltottuk amikor csak megpróbálta, így már csak a fül nyalogatás maradt.
2017. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretet, barátsàg.

Anyumék 5 éves ivaros kan németjuhásza a kiscicákat imàdja. Volt olyan hogy az egyik kandúr cica sétàlt az egyik kiscica felé (nem akarta bàntani, csak arra sètált), erre a kutya felkapta a kiscicàt (kb az egész macska eltünt a szàjában :D ), és arrébb ment vele vagy 5 mètert hogy a kandúr ne bántsa.

Meg a múltkor én a sajàt kölyökkutyámmal hazalàtogattam, akkor is volt kiscica, az én kutyàm játékból be akarta kapni a kiscicàt, erre anyumék kutyàja odarohant és letámadta az enyémet hogy nehogy bántsa a kiscicát.


Szóval ja, sok ilyenfajta barátsàg vanm

2017. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
[link] :)))
2017. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!