Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát labdázás...

Hogyan lehet a kutyát labdázásra szoktatni?

Figyelt kérdés
A 12 hetes kutyám nem akar labdázni. Rengeteg energiája van, nem tudom lefárasztani. Már több féle lasztit próbáltunk,de nem veszi a szájába. Ha eldobom 10-ből 5x odafut, megszagolja, de nem veszi fel. Már van zsinóros, sípolós, kisebb, nagyobb, de semmi, rongyozni sincs kedve,meg még nem is szabad a fogai miatt. Néztem a googlet, de általában a kutyák inkább sokat labdáznak, vagy nem adják oda. Van valakinek ötlete?
2017. ápr. 21. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kutya nem szeret labdázni, akkor sehogy. Nem minden kutya labdás. Ne erőltesd, inkább próbált meg valami mással felkelteni az érdeklődését.
2017. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam, hogy felkell ebreszteni benne a "vadaszosztont". Gurisd elotte ide oda, de ugy, hogy o ne erjen hozza, es amikor mar nagyon nagyon elakarja kapni, akkor gurisd vagy dobd el neki. Viszont megeshet, hoy sose fog. Az en tiz evesem egyszer beijedt egy labdatol, azota utalja oket. Inkabb kotelet ragcsal :D
2017. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ingerlem, mielőtt eldobom neki. Guríthatom a szája elé teszem elrántom, a macsait böldösöm vele.
2017. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most a lakásban gurítgattam neki és itt tetszett neki:)

Lehet, hogy kint a túl sok inger vonja el a figyelmét?

2017. ápr. 21. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, valószínűleg.
2017. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya szeret labdázni, vagy max fut utána, de vissza nem hozza. Nekem labim van, neki például sose tanítottam, de egész kicsi korától magától csinálja. Viszont megtanított már más kutyákat labdázni, egymástól elég hamar eltanulják a dolgokat. Együtt sétáltattunk egy társasággal , korábban egyik kutya se hozta vissza a labdát, nálunk meg mindig volt. Pár alkalom után az egyik kutya elkezdte utánozni, és ő is futott a labdáért, versenyeztek ki kapja el, utána egy harmadik is elkezdte. Szóval ha otthon nem megy vidd társaságba, ahol van barátságos labdázós kutyus. :)
2017. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!