Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor, milyen oltásokat kell...

Mikor, milyen oltásokat kell beadatni egy kiskutyának? Illetve kb. mennyibe kerülnek ezek?

Figyelt kérdés
Kapunk egy tündéri kiskutyust, még kb. 4-5 hetes. Szeretnék előre felkészülni az érkezésére. Két kicsi (2 és egy újszülött) gyerek mellé érkezik a kertes házunkba.

2017. ápr. 21. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
4-5 hetesen még az anyja mellett van a helye, legkorábban 8 hetesen szabad elhozni. Az oltásokat pedig állatorvossal érdemes egyeztetni.
2017. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom nem is áll szándékomban még elhozni. Ahogy írtam, előre szeretnék informálódni, tapasztalatokat gyűjteni, hogy ne csússzunk ki az időből :)
2017. ápr. 21. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőket még a korábbi tulaj adatja be:

2 hetes kor : Féreghajtó

4 hetes kor : Féreghajtó

6-8 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó

8-9 hetes kor : Kombinált oltás+ Féreghajtó

10-12 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó

3 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + Féreghajtó

6 hónapos kor: Kombinált oltás

9-12 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás+ féreghajtó


Én a kombináltért (10-12 hetes kor) + a féreghajtóért fizettem 4500 ft. Úgy tudom a veszettség is ennyi.

2017. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 6 és 8 hetesen parvo elleni (3100 ft), 10 és 12 hetesen kombinált (3600 ft), 14 hetesen veszettség elleni (4000), 6 hónaposan kombinált, 7 hónaposan veszettség ismétlő.

A chip nálunk 4 ezer. A féreghajtó egy szem 400 ft, ez egy 10 kg-s kutyának elég. Ha kicsi a kutyi, akár 2-3 alkalomra is elég egy.

2017. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 160ft egy szem féreghajtó, de ha dobozban veszel akkor egy életre is elég lehet. A kezdetleges féreghajtás után elég 3 havonta adni neki.
2017. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!