Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha keresztezem a labradorom...

Ha keresztezem a labradorom és az uszkarom akkor kapok egy labradoodle-t?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti.

De ennyi lenne ez a nagy dolog?


2017. ápr. 21. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ennyi lenne a nagy dolog. Kapnál egy elsőgenerációs labradooodle-t.
2017. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak olvasgattam , hogy itthon nem lehet kapni.

Pedig nem egy nagy művészet akkor.


Egyébként ha kettő labradoodle csinál kutyust akkor ő már nem labradoodle, igaz?

2017. ápr. 21. 20:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint hogy más lesz mint a szülők, mert valószínűleg valamelyik nagyszulobol több lesz belőle.
2017. ápr. 21. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem, egy idegbeteg beteges keveréket kapsz, akire ráköltöd a gatyád meg még a zakód is! Nem passzol a vérvonal, örökletes betegségek tucatával. Keveréket kapsz a menhelyen is ingyen, a kutyád sem szenvedi meg a szülést. Szerencsére nálunk nem törzskömyveztethető. A tenyésztőtő vett kuty@t amugy sem lehet tenyészteni a tenyésztő nélkűl, tehát alapból szapisak lennének a szülők, ergó egy többgenerációs korcsot kapsz.
2017. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

A genetika nem ilyen egyszerű... Koránt sem biztos, hogy olyan kutya születne abban az alomban amit a neten beütve labradoodle alatt látsz. Simán lehet, hogy uszkár alakot örökölnek, labis rövid sima szőrrel, és nem fordítva.


Egyébként abszolút nem értem az értelmét, mert aki "hipoallergén" kutyát akar, az vegyen szimplán óriás vagy közép uszkárt, nem kell emiatt egy sor keveréket legyártani. Persze, tudom, legyen "hipoallergén" a segítő kutya is (a labrador), na de könyörgöm, élőlényekről beszélünk... Képezzenek ki akkor uszkárt erre a célra a keverék gyártás helyett.

2017. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

FCI által nem elismert fajta azért nem kapni,magyarul keverék. Menhelyen nem egyszer láttam már labradoodle-hoz hasonló keverékeket!


Nem ennyire egyszerű,mint ahogy gondolod Amcsikban már vannak tenyészetek is,de alapjáraton egyik kutya sem ugyan olyan,pedig az lenne a fontos,hogy homogének legyenek a kölykök,de nem azok.


Lehet össze rakod a kutyáidat és mondjuk inkább a labira fognak hajazni, vagy pedig teljesen az uszkárra. Teljesen felesleges keverékeket gyártani.

2017. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!