Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljes behódolás? Jó vagy rossz?

Teljes behódolás? Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Az új kutyám egy nappal ezelőtt furcsán viselkedett, majdnem mindig elfordította a fejét, ha rám nézett, lefeküdt elém és a hasát mutatta.


Utána olvastam, és kiderült, hogy úgynevezetten teljesen behódolt. Mást nem nagyon találtam erről, így nem tudom, hogy ez mennyire jó tulajdonság, valaki felvilágosítana? Továbbá milyen tanácsokkal illetnétek ez ügyben?


2010. máj. 14. 12:19
 1/6 anonim válasza:
0%

Ez attól függ, hogy kerti vagy lakáskutya.


Amúgy szerintem ez tök ari tulajdonságuk, hiszen ezzel is mutatják, hogy mennyire örülnek neked, és vágynak arra, hogy simogasd. Főleg a hasikájukat :D

2010. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyém akkor is szokott ilyet csinálni, mikor rossz fát tett a tűzre. Talán attól tart, hogy bünti lesz. :D Vagy érzelmi zsarolás: "anyu ne bánts, nem akartam rosszat csinálni" :D
2010. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így egy kicsit nehéz megítélni a viselkedését. Milyen helyzetben csinálta ezt a kutya? Volt-e valami előzménye? Szuka v. kan?

A has mutatása valóban a behódolás jele is lehet, illetve a félelemé. Ha kerüli a tekinteted szintén jelentheti mindkettőt. Van oka félni tőled?

2010. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az enyém mióta ismerem, ezt csinálja. de ha a tiéd csak most, akkor lehet valami rosszat csinált, amiről nem tudtok :)
2010. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát lehetséges, hogy rossz fát tett a tűzre. :)


Amúgy nem, félelemre semmi oka, ezért is furcsálltam.

2010. máj. 14. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor örökbe fogadtam a kutyámat, hetekig elfordította a fejét, ha ránéztem, vagy ha beszéltem hozzá.

A hosszú ideig tartó összenézés szerintem a bizalom, a befogadás, az összetartozás egyik jele is.

Pl. borzalmasan szocializálatlan felnőtt kutyáknál gyakran előfordul, hogy annyira fél, hogy rád sem mer nézni, befordul fejjel az ól sarkába. Aztán ahogy kinyílik, egyre inkább állja az ember tekintetét. De ez csak személyes vélemény.

A has mutatása valóban a megadás jele, de nem mindegy, hogy milyen szituációban adja meg magát.

Ha leszidod, és lapulva, sunyulva, laposan csóválva jön feléd, felborul, akkor az a "jójórosszkutyavagyokcsaknebánts" megadás :).

Kóbor, félős kutyánál a "jajjajjnagyonnagyonfélekdeörülökhogyittvagyésmegcsinálhatszvelembármit" megadás.

Ha csak játszol a kutyával, vagy tévét nézel vele a kanapán, és a hasát vakartatja, az a "biztonságban vagyok, megbízom a gazdiban, tudom, hogy nem bánt" megadás.

Én ilyesmiket tudok elképzelni.

2010. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!