Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne féljen?

Mit tegyek, hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
Egy 3 éves borderről lenne szó. Talán olyan egy éve kezdett el félni bemenni épületekbe, ebből mostanáig nem is nagyon volt probléma, a házba be mer jönni, viszont vittem állatorvoshoz, és egyszerűen nem bírtam rávenni sehogy, a dokinak kint kellett beadnia az oltást. Hogyan tudnám megtanítani neki, hogy ne féljen? Jutalomfalattal megoldható lenne?
2017. ápr. 21. 23:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Sehová sem mer bemenni? Vagy csak az állatorvosi rendelőbe? Ha az utobbi akkor érthető, előfordulnak olyan kutyák, akik már többször jártak ott, hogy ott valami rossz történik, és azért nem mernek bemenni, ugyan ez van a kutyakozmetikával is. Oda sem szeretnek járni, félnek (pedig nem egy borzasztó dolog) és ilyenkor a tappancsain keresztül feromonokat bocsátanak ki, amit a legközelebb oda érkező kutyák érezni fognak, és ők is stresszelni, félni fognak. Ezek a feromonok ellen szoktak használni különféle párologtatókat, spréket, állatorvosi rendelőbe, de akár emberek is szokták otthon.

[link]

2017. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, szerintem jutifalattal lehet próbálkozni
2017. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nem csak az orvoshoz fél bemenni, próbáltam bevinni anya munkahelyére is, oda is nagyon félt bemenni, pedig anya hívta bentről. Az állatorvosnak nagyon megörült, felismerte, de szerintem akkor is magával azzal volt a baj, hogy be kellett menni egy épületbe. Fogok majd jutalomfalattal próbálkozni mindenképp.
2017. ápr. 21. 23:26
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Fogadj be egy másik kutyát és egymást fogják tanítani.


A mi szomszédunkba van egy kis kutyus.


A nagyobbik kutyus barátja elhunyt.

Azóta sírdogál utána.

Egyfolytában vonyít.

És a harangszóra ugyan úgy vonyít, mint amikor együtt vonyítottak, és a harang szó is ráemlékezteti szegénykém.

Most egyedül vonyít.

2017. ápr. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem törzskönyves akkor azerintem egyszerűen ideggyenge, ami annyit tesz hogy lehet enyhíteni a félelmet de eltűntetni nem.
2017. ápr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
kedves utolsó a törzskönyvezett kutyáknál szerinted nincs vézen probléma???
2017. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát egy normális idegrendszerű kutya nem retteg ennyire valamitől ha nincs rá oka. Nekem egy jó idegrendszerű törzskönyves kutyám van és imád mindenhova bemenni, a tűzijátéktól sem ijed meg pedig nem lett szoktatva.
2017. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

#6

Törzskönyvezett kutyáknál megválogatják a szülőket, és nem csak a külső számít... Ideggyenge kutyákkal nem csinálnak kiskutyákat, hogy ők is azok legyenek, de legalább 20 ezeré el lehessen adni...

2017. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Könyörgöm hagyjuk már rá ezt a törzskönyv nélküli kutyák kevesebbet érnek, mint a törzskönyvesek. Semmi más problémám nincs vele, tökéletesen teljesít mindenben, semmi egészségügyi problémája nincsen, csak ez az egy problémája van, de gondoltam egy id*óta törzskönyvb*zi ide fog tévedni, hogy ossza az igét. Nem kell, köszönöm. Tökéletesen megvagyunk a törzskönyvünk nélkül is, és nem kell ráfogni azonnal, mint a hüly*gyerek, hogy ez a tk hiányában lépett fel, a tk-s kutyák semmitől nem félnek, vagy mi van? Lehet rossz tapasztalata van vele, csak én nem emlékszem, nem kell azonnal a nyakamnak esni.
2017. ápr. 22. 11:55
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Törzskönyv-preferátor!


Mivel látom, nagyon otthon vagy a törzskönyves világban, ezért szeretném kérdezni tőled, hogy mitől van az, ha egy törzskönyves kutya mégis totál selejt lesz? A "bizonylatok" ellenére mégis betegek lesznek, majd vakarhatják a fejüket a gazdik, akik a törzskönyvtelen fajtatiszta kutya árának többszörösét fizették az ő tökéletes beteg törzskönyves kutyájukért. Ez miért van? Bizonyára teljesen jól megválogatták a szülőket, és nem csak arra mentek, hogy merlét elljen a szuka, mert azt drágán el lehet adni.

Nem azt mondom, hogy minden törzskönyves selejt, természetesen vannak olyan tenyésztők, akik valóban odafigyelnek rá. De akkor te se mondd azt, hogy minden törzskönyvtelen fajtatiszta border (vagy más kutya) azért lesz ideggyenge, mert nem törzskönyves, plusz selejtek lesznek, mert szintén nem törzskönyvesek. A "szaporítók" között is van lelkiismeretes ember, és persze olyan is, aki egy gyönyörű mudi-border keveréket elad fajtatisztának, mert míg kicsi, első ránézésre nem lehet megmondani a különbséget, legalábbis ha egy első borderes megy oda, nem biztos, hogy megmondja, hogy az biza' nem fajtatiszta.


,,(...) de legalább 20 ezeré el lehessen adni..." elnézést, de szerintem ha valaki konyít egy picit is a fajtához, és utána néz, mennyikért árulják a "selejt" törzskönyvtelen egyedeket, az tudja, hogy "20 ezeré" nem igazán árulnak fajtatiszta bordert. Tehát aki ért valamennyit is hozzájuk, az gondolhatja, hogy "20 ezeré" nem feltétlen fajtatiszta, vagy nem feltétlen egészséges bordert árulnak. De ez egyéni vélemény, lehet csak én gondolom így.


Valamint figyelmedbe ajánlanám a kérdés tárgyát: ,,Hogyan tudnám megtanítani neki, hogy ne féljen? Jutalomfalattal megoldható lenne?" Nem emlékszem, hogy a válaszodban kitértél volna arra, hogy a kérdező hogyan taníthatná meg neki. Nem látom, hogy azt kérdezte volna, hogy "valaki szakértő megmondaná nekem a tutit, miszerint a törzskönyvtelen kutyámmal az a baj, hogy nincs törzskönyve, ezért ideggyenge?"


Illetve ezt a mondatot is a figyelmedbe szeretném ajánlani: ,,Talán olyan egy éve kezdett el félni bemenni épületekbe, ebből mostanáig nem is nagyon volt probléma" nem gondoltam volna, hogy hirtelen, egyik pillanatról a másikra ideggyengévé válna a kutya a törzskönyve híján, hm, érdekes. Oh, vagy lehetséges, hogy megtanult olvasni (mivel ugyebár mindannyian tudjuk, hogy a borderek intelligensek), így rájött, hogy a törzskönyvnek hitt dokumentuma igazából csak valami papír. Ezért attól a naptól fogva úgy viselkedik, mint ahogy a többi törzskönyvtelen

társa viselkedik, szóval ideggyengévé vált. Értem, ez így már világos, köszönöm. Totál elvetettem azt a feltételezésemet, hogy valami rossz élmény érhette egyszer, mikor épületben volt, így nem szívesen megy már be, tényleg, köszönöm, hogy rávilágítottál a törzskönyv hiányára, így már teljesen érthető, hogy ez az utóbbi feltételezésem teljesen logikátlan, semmi járható út nincsen benne.

(És hogy ne tudjál megvádolni, hogy én sem a kérdező kérdésére válaszoltam, szeretném közölni, hogy már írtam neki.)


Egy törzskönyvtelen FAJTATISZTA kutya is lehet ugyanolyan értékes, mint a te törzskönyves kutyád. Te szüleid sem úgy válogatták meg egymást (gondolom), hogy "hm neked nincs diplomád, bocsi, te nem vagy értékes." és azt is kétlem, hogy csak a külsőre mentek rá, hogy "aha, ebből a spermából kék szemű egyed lesz, aki le tudja helyesen írni az "eltüntetni"-t, és nem "eltűntetni"-nek írja majd le, miközben a törzskönyvvel dobálózik egy kérdés alatt". Kutyás vagy, így bizonyára megtapasztalhattad már, hogy a törzskönyv téma általában mindenkiből kivált valami reakciót, amiből konfliktus kerekedhet. Épp mint a politikából. Ennyi erővel ideírhattad volna a politikai nézeteidet, vagy a vallási hovatartozásodat, nagyjából ugyanannyira ment volna a kérdező a válaszoddal.


Üdvözlettel: egy boldog, egészséges, intelligens, törzskönyvtelen border collie gazdája

További szép napot a törzskönyves kutyáddal!

2017. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!