Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra szoktatás...

Szobatisztaságra szoktatás hogyan?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják vigyem ki a szabadba, viszont amíg nincsenek meg az oltásai, addig hogyan?

Itt nálunk ráadásul bejárhattak állatok is, mert nincs kerítés. Félek, hogy elkapna valamit.

Így viszont hogy szoktassam szobatisztaságra?

Vettem neki pelenkát, leragasztottam a földre és mikor látom, hogy menne, gyorsan odaviszem. Két nap alatt eddig csak egyszer sikerült neki konkrétan ott elvégezni a dolgát, meg is dícsértem nagyon, de azóta nem.. a járólapot felmostam Domestossal, hogy ne érezze a saját szagát.

Jól csinálom így vagy máshogy kellene?


2017. ápr. 22. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiviheted 5-10 percekre, többször egy nap, csak arra figyelj nagyon, hogy ne egyen fel semmit a földről és ne érintkezzen más állatokkal.
2017. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A pelenka egyértelműen nagyon rossz ötlet, csak ott elfogadható vészmegoldás, ahol a gazda semmiképp sem tudja kivinni 2-3 óránként a kutyát, és így-is úgy-is életvitelszerűen a lakásban kellene elintéznie (pl. egy kistestű kutya és egy 7-8 órán át dolgozó gazdi), de akkor lényegében lemondasz a szobatisztaságról.


Vidd ki rendszeresen, és figyelj oda, hogy ne egyen fel minden sz@rt (ez esetben szó szerint) - a mienk most 10 hetes, és kb. ez a napirend: átlagban 2 óránként, de 5.30 után 6.30-kor is igényli. Ha elalszik (általában délelőtt és délután van hosszabb alvás), akkor a 2 óra kitolódhat 3-ra is, ilyenkor ébredés után rögtön. Az utolsó két esti kimentel 8 és 10 körül. Éjszaka a mienkkel egyszer sem volt gond, de ha igényli, akkor egyszer éjjel is.


Így nálunk már 8 hetes korától sem volt napi egy vizelésnél több a lakásban, és pár napja már semmit sem kellett feltakarítanunk:) Amikor benn engedte el magát, ha rajtakaptunk, rászóltunk és azonnal mentünk ki, akkor is, ha már túl volt rajta, min. pár percre. Van, hogy nincs kedve kimenni, különösen késő este és rossz időben, de pár percre akkor is - van, hogy húzna vissza a lakásba, de olyankor is kivárom, amíg elintézi kinn. Ha nem kaptuk épp rajta, akkor csak takarítottunk:S


Persze nagy szerencsénk van, mert mindig van itthon valaki, aki kimenjen vele, max. 2-3 órára marad egyedül.

2017. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszaitokat!

Ő még csak 6 hetes és 4 napos, szóval nagyon kicsi és féltem, hogy elkap valamit, mielőtt meglenne az összes oltása.

Mert elvileg csak az első veszettség elleni után lehetne kivinni, még cipővel se szabad bejönni azt tanácsolták nekünk.

De akkor pórázon kiviszem majd mindig egy picit.

2017. ápr. 22. 11:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy került hozzád ilyen picin? Meghalt a mamája?
2017. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, elhozhattuk. Én is csodálkoztam, mivel 8 hetes korról volt szó. De így meg már nem akartuk otthagyni..
2017. ápr. 22. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Hú baz.... Korán hoztátok el az anyjától, pelekára akarod nevelni, ráadásul ha jól értem kerítésetek sincs... Jól kezdődik szegény kutya pályafutása...
2017. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Es ha lakásban élnénk? :) akkor udvar se lenne, ez nem jelent semmit. Sok kutya él lakásban, ebben nincs semmi.

Az elhozasrol meg annyit, ha mi nem hozzuk el, megtette volna mas. En is igy gondolom, hogy 8 hetesen a jo, ahogy terveztük is..

2017. ápr. 22. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Milyen lelketlen szapistól hoztad el 6 hetesen?

Ez a két hét még iszonyú fontos lett volna az anyja és a testvérei mellett!

Az ilyet (a szapist) egyértelműen fel kellene jelenteni, ez még törvénytelen is (még a magyar állatvédelem elkeserítő színvonala mellett is)

2017. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Pelenkára ne szoktasd, mert azzal arra szoktatod, hogy a házban kell vécéznie. Sokkal nehezebben vagy soha nem lesz szobatiszta.

2. A 8 hetes kori oltása után, ami a 2., már kiviheted felügyelettel az udvarra, kb. 2 óránként, csak figyelni kell, hogy ne nyaljon fel semmit a földről. Addig marad a folyamatos takarítás, ez ezzel jár.

Szobatiszta majd hónapok múlva lesz csak, ha el nem rontod a pelenkával.

3. Ilyen helyről nem érdemes kutyát hozni. :( Mikor értik már meg az emberek?!

2017. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lakásban lakznk, a kutya kb 4 hónapos volt mikor elhoztuk a tenyésztőtől, 5 hónapos korában már 99% szobatiszta volt. Le tudtuk vinni 2 óránként is, pedig nem szünetben lett hozva. Pelenka eszünkbe sem jutott.
2017. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!