Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg akart hágni a kutyám. Ez...

Meg akart hágni a kutyám. Ez normális? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Fiú kutyám van 2 éves labi keverék. Első nap mikor idehoztuk (menhelyről) ültem és "bepróbálkozott" akkor egyből kiakadtam, kiabáltam rá és orrba csaptam. Azóta egy éve sosem csinálta újra de az elmúlt egy hónapban újra 2szer próbálta meg. Persze mindig letiltottam róla és sosem hagytam neki, de ez most mi? Dominancia ide vagy oda ez akkor sem normális. Meg mostanában folyton "áll neki" Mit kezdjek vele? Most volt beteg és nem teszem ki egyelőre ivartalanításnak, sőt a szüleim egyáltalán nem akarják. De most szaporodni akar velem? Teljesen megbolondult? Tudom hogy nem lehet, de minden jel arra utal. Hülyének fog nézni mindenki de teljesen megrémít. Amúgy nagyon jó kutya, ragaszkodik és bújós, de mikor bekattan rendesen inkább elkerülöm, ki se megyek hozzá. Hasonló volt veletek?
2017. ápr. 22. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Több szempontból is jólenne az ivartalanítás. Először is a menhelyek 99%-a csak ivartalanítási kötelezettséggel ad kutyát, így jó lenne ennek utána járni hogy nálatok volt-e ilyen mert a türelmi idő is véges. Ha van a közeletekben tüzelő kutya akkor az mégrosszabbá teszi az egészet a kutyátok számára.

Amúgy nem akar tőled semmit, ez dominancia. Tiltani tudod, de az ivartalanítás segítene a legtöbbet.

2017. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tüzelnek a szukák, és megvan bolondulva, mivel nincs ivartalanítva. Ha a menhelyen nem ivartalanítják, akkor a szerződésbe foglalják, hogy x időn belül nektek kell megműttetni! Nem is értem miért vártatok, olyan nincs, hogy nem akarjátok...

Nem az a megoldás, hogy ki sem mész hozzá, hanem ha kutyát vállaltatok, akkor fogjátok szépen, és miután meggyógyult elviszitek ivartalaníttatni, mert ez neki sem jó, hiszen ilyenkor szenved!

2017. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ahonnan hoztuk csak a szuka kutyáknál volt ivartalanítási kötelezés, sőt csak úgy adták ki ha már ivartalan (persze mi fizettük volna) de utána nézek.
2017. ápr. 22. 11:44
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Vagy elviszitek hogy meghagjon egy ivartalanitott szukat, es maris nyugodtabb lesz.
2017. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem fogunk szaporítani.
2017. ápr. 22. 11:49
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem ivaros szukát írt, hanem már ivartalanítottat, ami nem tud szaporodni.
2017. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ja félre olvastam. mindegy szerintem akkor is hülyeség.
2017. ápr. 22. 11:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 Haha, ivartalanított szuka úgy kapná szét, ahogy illik!

Egyébként is gondolj már bele milyen lehet, hogy szexelhetsz 1x, utána soha többet.


Kérdező, gondolom a szüleid is látják, hogy így szenved a kutya. Ez amúgy a tüzelő szukák miatt van, érzi az illatukat és emiatt tombolnak benne a hormonok. Ez a kutyának se jó. Kan kutyák ivartalanítása ráadásul sokkal kisebb műtét, mint egy szukáé és teljesen biztonságos.

2017. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy mennyibe kerül az ivartalanítás? 30 kilós kutya ha ez számít (mindennel együtt)
2017. ápr. 22. 12:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez orvostól függ. 10.000-25.000 Ft között szokott lenni. De ha belegondolsz, csak 1x kell megcsinálni a műtétet és a kutya élete végéig nem lesz probléma.
2017. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!