Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agáral lehet mezei vagy üregi...

Agáral lehet mezei vagy üregi nyúlra vadászni?

Figyelt kérdés

#agár #vadászat #magyar agár #Üreginyul #mezeinyul
2017. ápr. 22. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mire terjed ki a kérdés?


Az agarakat ezeknek a vadászatára tenyésztették ki, viszont te civilként nem vadászhatsz az agaraddal csak úgy ezekre a nyulakra, és még vadászként se vagyok biztos benne.

2017. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ez tilos. Sőt, még le is lőheti emiatt a kutyád egy igazi vadász. Kevesebbért is öltek már meg kutyát...
2017. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És most mit tegyek???????
2017. ápr. 22. 15:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Már az agaram foggot 2
2017. ápr. 22. 15:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Az agarászat bűncselekmény jelenleg. A kutyádat lelőhetik, téged pedig megbüntethetnek orvvadászat miatt.


Kizárólag munkavizsga idején lehet agárral "vadászni", évente talán 2-3 ilyen lehetőség van, de csak vadászvizsgával rendelkező személy teheti meg.

2017. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És most mit tegyek?
2017. ápr. 22. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Már nyilván semmit azzal a kettővel akit megfogod.

De a továbbiakban figyelj jobban a kutyádra

2017. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem az udvarodban fogta meg a két nyulat, ha pedig nem behívható és nem hallgat rád ne ereszd el mezőn illetve olyan helyen ahol nyulak vannak, ennyi az egész.

Nem viccből mondjuk, ha vadász van a közelbe gondolkozás nélkül lelövi a kutyádat mert dúvadnak minősül. Ha nem engeded el és felügyelsz rá többet nem fog megfogni.

2017. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A rétren futtatam a kutyát És meghalott valamit És nem birtam visza hivni
2017. ápr. 22. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem visszahívható a kutyád (már pedig nem az, ha nem tudtad visszahívni), ne engedd el! Már előttem is írták, hogy a vadász simán kilőheti a kutyád, téged meg megbüntethetnek. Nyilván azzal a 2 nyúllal már nem tudsz mit kezdeni, de a jövőben jobban figyelj oda. Ha mindenképp futtatni akarod a kutyád, vegyél 25 méteres (ún. nyomkövető, vagy oktató) pórázt. Így szabadabb mozgást biztosíthatsz neki, de ha valami lenne, akkor megtudod fogni.
2017. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!