Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Melyik kutyafajta a...

S. O. S Melyik kutyafajta a legalkalmasabb személyi védelemre?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni ,hogy milyen kutya ajánlanátok személyi védelemre.Tudom,hogy jobb lenne csak szeretetből tartani egy állatot,élőlényt,de sajnos most már tényleg szükségem is lenne egy igazán megbízható védelemre a családom számára. Sajnos egy olyan országban élünk ahol a feleségemet mar többször támadták meg és vették el a pénzét ,kerékpárját,telefonját. De a pohár ott telt be ,hogy a saját otthonomba bejöttek és késsel fenyegetve vittek el jó pár dolgot fényes nappal.

Félre értés ne essék,nem emberölésre szeretnék kiképezni/kiképeztetni szegény állatot(számomra ez igen nehéz mert egy érző élőlénynek/ életnek tartom)őket, de ha szükséges és még egyszer előfordulna ilyesmi, igenis tépje le a tökét a támadóknak. Sajnos ami a legnagyobb szégyen ,hogy a rendőrség most se tud semmit se tenni ,így kénytelen vagyok valamit én tenni az ügyben ,hogy amíg dolgozom addig a családom ne rettegjen és életben maradjon mire hazaérek. Szóval tanácsokat kérnék ,hogy milyen kutya fajta lenne a legideálisabb arra ,hogy először is elrettentse a behatolókat,de ha kell ,kellő harci kedvvel,agresszivitással nekimenjen az illetőknek. Tudom az ilyen kutyához idő,türelem és komoly képzés kell ,hogy megtanulja mikor és ,hogy kell az ilyen helyzetekben reagálni,de ezt én meg tudom oldani.

Lakóházban lakunk, de ha több mozgást igényel a kutya , akkor azt megoldom. (Csak infó; már nem látom értelmét több költözésnek ,és az asszony sem egy piponya, besz@ri alak,de a túlerő és a fegyver azért megteszi a hatását.)

Előre is köszönöm a tanácsokat és a segítséget.



2017. ápr. 22. 16:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
döntsd el mire kell a kutya. Személy védelemre a nj, dobi, roti és mali a legjobb. Terület védelemre pedig a pásztorok mint pl kau, káj, kabgál és hasonlók. Viszont aki késsel betör a házadba nappal az a kutyádat is legalább halálosan meg fogja sebezni mielőtt kinyúl. Én nem kockáztatnám egy állat életét. A másik hogy egy kutyát kiképzetetni nagyon hosszú idő, ha viszont "kész" kutyát akarsz nem fogják neked semmi pénzért ilyen egyértelműen halálos helyre adni.
2017. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
*kangál.
2017. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Német juhász is elég igazából vagy egy rottweiler.


Terület őrzéshez meg kaukázusi juhász kutya,közép ázsiai vagy a kangal lenne ideális.De csak ha nagy terültetettel rendelkeztek,mert ezek nem lakásba valóak. Ezeket a kutyákat viszont utcán azért veszélyes sétáltatni,mert ha pluzsban ki vannak képezve akkor azért igazi fegyverek.



De egy speckó képzés kelleni fog,hogy a kutya felismerje az helyzetet akár területen belül akár séta alkalmával.


Viszont fel kell készülni,hogy akinek fegyvere van és vhová nagyon be akar törni az a kutyát egy-két lövéssel elintézi,megmérgezi stb.

2017. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsokat. Az elso valaszadonak reagalnek:

-Szemelyi vedeleme kell.

- Igen ,en sem kivanom senki es semmilyen eloleny halalat.Ezt most vilagossa szeretnem tenni!!! Meg azoknak a fergeknek sem akik a csaladomra tortek. De gondolom ha te is valaszthatnal ,hogy ki maradjon eletben, akkor inkabb a felesegedet es a gyerekedet valasztanad. En csak bizom a jo Istenben ,hogy lesz egy kutyam es amig en vagy o elunk, addig bekes es nyugodt csaladi kornyezetet tudok majd neki nyujtani. Sajnalom ,hogy ilyen lett a vilag.

2017. ápr. 22. 16:58
 5/23 anonim ***** válasza:
26%
hát ebben tévedsz. Én minden körülmények között a kutyát választanám mert nem ő akar ott lenni. Miattad van ott, miattad hal meg. Nincs választása. Ez nagyon kegyetlen. Míg egy ember el tudja dönteni hogy ott akar élni és a halálra várni vagy sem addig a kutyára ez rá van kényszerítve.
2017. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat tudom mondani a kutyákkal kapcsolatban amiket az előttem szólók, de azért annyit még kérdeznék hogy más megoldásban nem gondolkoztál?

Mármint valamilyen biztonsági rendszerben, riasztóban vagy hasonlóban. A feleségednek is sokat segíthet ha van nála gázspray vagy paprikaspray, persze ezeket se lehet minden helyzetben használni.


Ami nem egyértelmű még nekem, hogy lakóház alatt mit értesz. Lakás vagy udvarral rendelkező családi ház? Mert ha lakás akkor a területvédő kutyák mint a kaukázusi és társai szóba se jöhetnek, de a többi is nehézkesebb.

2017. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5/5

Remelem a szuleid ,a gyerekeid, es a feleseged is orul neki ,hogy adott helyzetben hagynad oket meghalni.

2017. ápr. 22. 17:09
 8/23 A kérdező kommentje:
Egy 80 m2 lakasban elunk ,egy keves hatso kerttel a foldszinten. alattunk ,felettunk szomszedok de ok nem hallottak,lattak semmit. Egyszer volt egy sokkoloja az asszonyak de tobben voltak es elvettek tole .Tulero. A eset pedig ugy tortent,hogy egy hasznalt szamitogep hirdetesere jottek az uriemberek es fizetes helyett elvitte tobb mas ertekkel egyutt. Tehat a riaszto ki volt kapcsolva. Torom en is a fejem, mi mas megoldas lehetne meg. Tancsokat szivesen fogadok ,mert szerintem most csak az idegtol nem latom a fatol az erdot.
2017. ápr. 22. 17:15
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
nem hagynám őket meghalni egyszerűbben jobb megoldást keresnék mint egy ártatlan állat értelmetlen feláldozása.
2017. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

1. nem akarom felaldozni,sot az esetek 80 %-bsan eleg a kutya latvanya,jelenlete,es en bizom benne ,hogy ez elkeg lesz.

2. a gyermekem es a felesegem se akart ott lenni es meghalni 2 fereg miatt.

3. meg az utcai tamadasokat "megertem" es lenyelem. De a sajat hazamban az sok.Elfogadom azt is ha ez valakinek belefer ,nekem sajnos nem. Ezert kerek mindenkit,hogy tartsuk tiszteletben egymas nezeteit.

4. a legfontosabb ,hogy en itt nem azt akarom,hogy majd mindekepp a kutyat ele lokom a tamadonak es menjen a levesbe. Hidd el ha en tudok ott es akkor tenni valamit ,nem leszek rest. De ha nem vagyok ott ,akkor azert legyen esely arra ,hogy ha az eletben eloforul megegyszer ilyesmi akkor a csaladom megmaradjon. BARMILYEN MAS JOBB OTLETRE NYITOTT VAGYOK! Es halas is lennek erte!

2017. ápr. 22. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!