Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le a border...

Hogyan fárasszam le a border colliem különösebb mozgás igénybevétel nélkül?

Figyelt kérdés

Tegnap lesérült labdázás közben és kificamodott az egyik hátsó lába. Az orvos azt mondta, hogy most 2 hétig se labda se terelés max könnyű séta. De sajna ebben nem fárad ki. Már a kukát borogatja és rágcsálja a kanapét. Van valakinek ötlete, hogyan fárasszam le úgy hogy nem veszem terhelésbe a lábait?

Előre is köszi a válaszokat.



2017. ápr. 22. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
például az agyát fáraszd ne a testét. Egy bordert amúgy is főleg agyilag kell fárasztani. Kerestess vele dolgokat (tudom, nem vadászkutya de ennyit csak meg tud csinálni) Taníts neki olyan trükköt aminél elég neki sétálni vagy a mancsát/fejét használnia. Nincs borderem de kismillió ötletem van. Ha bordered van, miért nem vagy felkészülve ilyen esetre.
2017. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Akartam Bordert, mert "okos" csak aztán mégis a 2. kutyám is újfoundlandi lett :)

Aranyosak, de valahogy az, hogy sokat kell vele törődni munka mellett nekem fárasztó lenne.

Egyébkén újfoundlalndi az nagyon szófogadó, egyszer csesztem le, de akkor én is oda bújtam utána hozzá, mert nekem esett rosszul :)

2017. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Van jutalomfalattal tölthető labda, talán azt próbáld ki. Ahhoz nem kell nagyon mozgás, megis elvan vele.

Az en kutyám az előszobában alszik, ami nem túl nagy, es rossz idő van akkor en azzal kötöm le, h lerakok egy plédet és alá rakok párizsit és azt kell megkeresni, és kibányászni. Ez az olcsóbbik megoldása, bár en mindig ott vagyok mellette, nem hagynám ezzel egyedül, a labdával igen.:)

2017. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Első válaszoló azért ez kicsit erős hogy ha bordere van miért nincs felkészülve ilyen esetre. Azért nem érzed át ezt pontosan mert nincs bordered.

Nekem is az van és kész energiabombák, az nem igazi hogy inkább fejben kell lefárasztani mint testileg. Mind fejben mind testileg ugyanúgy le kell fárasztani és teljesen nem pótolhatják a gondolkozós feladatok a futást vagy a labdakergetést.


Ez most egy speciális eset hogy nem fáraszthatja magát így. Én azt mondom hogy próbálj vele "huzakodni" finoman, az enyém például úgy is nagyon szeret huzivonizni hogy ő lehasal, én tartom a kötelet vagy a rongyot és ő cibálja, így nem kell a hátsó lábát igénybe vennie.

De emellett tényleg csak fejben tudod lekötni, valamivel elterelni a figyelmét, például vannak ezek a labdák amibe kaját rakhatsz és ő gurigatja és szedi ki belőle, az is elég jól leköti, bár az enyém azzal is labdázni akar.

2017. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tanulni mindig futás labdázás után szoktunk mert akkor tud a legjobban koncentrálni ha a teste elfáradt. Trükközgetünk most is, de sajna fejben nem igazán van itt a jutifalatok sem igazán hatják meg. Van ilyen jutifalat varázslabdám de max csak 10 percig ha leköti.

Sajna nem hiszem hogy az ilyen helyzetekre fel lehet készülni.

2017. ápr. 22. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Társas, trükkök, keresés.

Nálunk ezek váltak be.

2017. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a piros- hol a piros:

Három ugyanakkora virágcserepet szájával lefele odaraksz elé. Az egyikbe jutit raksz. Kiszagolja melyikben van, arra rá kell bőknie a mancsával, erre te felemeled a cserepet, megeheti a jutit. Előszőr az is elég ha az orrával bökdösi, aztán a végén viszont már csak manccsal fogadod el. Persze egész végig a cserepek előtt kell ülni e fegyelmezetten.



Adhatsz neki csontokat (mértékkel!) amiket rághat ha unatkozik.

2017. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ez a virágcserepes játék nagyon tetszik. 😊

Remelem a bujocska a viragcserep meg a tanulas lekoti 2 hetig.

2017. ápr. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!