Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt a kutyám?

Miért csinálta ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

szóval van egy shi-tzum, bent tartjuk a házban, 5éves, 4hónapja fogadtuk örökbe.

Valahogy már az első naptól tudta,hogy mikor mi a párommal megyünk lefeküdni a hálószobába,neki oda nem szabad bejönnie. Mindig lefeküdt az ajtó előtt és ott aludt (van ott egy párna,amin kényelmesen tud pihenni), szóval sosem jött be este vagy éjjel.


Tegnap este meg mentünk lefeküdni, erre kb.5 prec múlva hallottam,hogy nyikordult az ajtó és bejött a kutya, járkált kicsit,aztán az ágy végén lefeküdt. Nem tudom mikor ment ki,de reggel már kint várt,mikor felkeltem az ajtó előtt,a szokásos helyén.


Vajon miért jött be tegnap,hiszen sosem szokott? mi lehetett az oka?


2010. máj. 14. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

mert szeretett volna veletek lenni, miért..:)

az én kutyusom bele is halna, ha külön szobában kéne aludnia:D

lehet eddig is bement utánatok, csak már aludtatok és nem vettétek észre a kis rafkóst:))

2010. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sztem valamitől megijedt
2010. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet,hogy nem erezte jol magat,es veletek szeretett volna lenni,nem kell rogton megijedni,nem szallta meg demon a kutyadat:-)Szerintem neha szeretne veletek aludni es orulne ha behivand,hogy ott aludjon veletek.
2010. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat, akkor megnyugodtam :)

csak kicsit megijedtem,mert azelőtt nem vettem észre,hogy ilyet csinált volna

2010. máj. 14. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a dolog egyszerű! Mint ahogy leírtad eddig nem mert a szobába bejönni (gondolom elöző gazdinál ez volt a szabály), és most vagy már korábban beprobálkozott ti hogyan fogtok reagálni rá.


Itt hívnám fel a figyelemetek ez csak az első lépés, nem fog itt megállni a dolog. A következő lépés az ágyon alvás lesz veletek együtt. Ezt követően mi következik?

Nézzétek meg a 'poráz két végén' műsor sorozatot.


Legyetek résen, és tessék szabályokat alkotni a kutya számára, különben ő lesz a fönök nálatok. Akkor aztán lesz ne mulass !!!

2010. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az hogy bejött a szobába,az még rendben van, de az ágyban aludni nem fog,azt megigérhetem :)

Nagyon szeretjük őt,de velünk aludni nem fog,az biztos.

2010. máj. 14. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálta, hogy mennyire szigorú az a szabály. Megpróbálta mi van, ha belép a vezér területére. Nem volt semmi. Ezért már tudja, hogy legközelebb is be mehet.
2010. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mi kutyank is ilyen volt. Amikor hazahoztuk(kolyok), az elso perctol kezdve ugy tunt, hogy tudja, a haloszobat megkozeliteni sem szabad. Aztan teltek multak a napok es kezdett kinyilni a csipaja. Mar megprobalt bejonni, de csukva volt az ajto. Volt, hogy emiatt az ajto elott aludt a padlon.

Volt, hogy amikor nem figyeltunk, napkozben besurrant a szobaba, de hamar eszrevettuk es kihoztuk onnan, majd becsuktuk az ajtot.

Paromnak az volt a kerese, hogy ha kutyat veszunk, csak azzal a feltetellel egyezik bele, ha a kutya nem jon be a haloszobaba. Ezt en tiszteletben tartom, foleg, hogy a kolyok meg nem szobatiszta.

A lenyeg, hogy mivel igy van nevelve a kezdetektol fogva, hogy nem johet be, ezert nem lesz neki szenvedes es siman atalussza az ejszakat, mar az ajto ele sem heveredik le. Azert, ha nem teljesen csukjuk be az ajtot es marad egy kis res, azon szoktuk latni, hogy leskelodik.

Az a lenyeg, hogy lehet, neha jol esik, ha a kutya veletek alszik, de lehet, hogy lesz olyan, mikor valami miatt nem engedhetitek meg. Ezt a kutya nem fogja elfogadni, ezert jobb mar a kezdetektol fogva megtiltani neki azt, aminek nem mindig orultok. Csak akkor engedjetek be, ha mindig be fogjatok! Gondoljatok at, hogy mi legyen a szabaly!

2010. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!