Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajánlatos egy Huskyt...

Mennyire ajánlatos egy Huskyt egy Dobermant és egy Szamojédet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várom a választ akinek esetleg van valamelyik vagy aki több kutyával tartja együtt
2017. ápr. 23. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
bármilyen kutyát lehet bármilyen kutyával tartani, a fajta nem akadály. Ezek a fajták elég magas energia szintűek, szerintem ellennének egymással, viszont nagyon sok időt igényelne. A dobinak folyamatos képzés kell mert munkakutya, nagyon pörgős. A husky makacs, nehezen tanítható és baromi nagy a mozgásigénye, a samoyedet nem ismerem de ő is szánhúzó úgy tudom, így eléggé hasonlíthat a husky-ra. a 3 fajta egyszerre megvétele semmilyen szempontból nem jó, legyen közöttük legalább 1-2 év
2017. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%

"A husky makacs"



A huskyt kaptunk ajándékba, a biztos, hogy mozgás igényes, de hogy nem buta az is biztos.


A párosítás összeférhetetlensége már szakértelmet igényel.

A három együtt elég rossz párok, ha csak nem láncon tartod, pl. a Dobert.

2017. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
#2 ember te beteg vagy? Már miért kéne láncon tartani?? és miért ne lennének jók? És a makacs mióta jelenti azt hogy buta?? te jó ég. Ha valamihez nem értesz inkább ne írj...
2017. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
már csak azért is hülyeség amit írsz mert a dobermant nem lehet kint tartani, csak lakásban szabad ki- és bejárással.
2017. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van két Huskym és egy rokonnak Samoyedek. A kutyák nagyon jól kijönnek egymással (de ez csak szocializáció kérdése). A Husky mozgásigénye nagyobb, de nem annyival hogy jelentős legyen. Tanítás szempontjából határozottságot igényel, mert hamar ránő a fejedre. A Samoyedet szerintem könyebb tanítani, bár ez inkább egyed és nevelés kérdése, hogy ki mennyire vevő a munkára.

A Dobermann nem egy tipikus falka kutya a másik kettővel ellenben, ő nem igényli annyira a társaságot. Sőt a Dobermann önálló munkavégzésre lett tenyésztve. A nevelése neki is határozottságot igényel, ő sem való első kutyának. Arról nem is beszélve, hogy ő nem kinti kutya.


Egyik sem ajánlatos kezdő kutyásnak, főleg nem egyszerre több kölyök. Ez már a sokadik kérdesed amikor Huskyt és Dobermannt kölyök akarsz egyszerre, már fölsölegesnek tartom a lebeszélést csak nehogy fél év múlva mindkét fajtamentő gyarapodjon 1-1 kutyával.


#2

makacs =/= buta

Láncon pedig téged kéne tartani.

2017. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
En biztos h nem választanám ezeket a fajtákat egyszerre. Szerintem az egy is sok idő (mármint nem sajnálom a kutyatol az időt, viszont mindegyik kutya külön külön is sok idot igényel) Másra lettek kitenyésztve: a dobermann személyvédelemre, tehát munkakutya, vele kutyasuliba kell járni, ajánlatos ÖV-re is továbbvinni, neki kell a munka mert különben rossz vége lesz... mellesleg ő egyértelműen a 0 szőrével a házba való. Na most a husky es a szamojéd szánhúzó. Kemény nevelést igénylő, önfejű, hatalmas mozgásigenyü fajták. Ők más típusú fogaklalkotást igemylenek mint a Dobi. Ők lehet jobban érzik magukat a kertbe, de annyit biztos nem lennének a házba mint a Dobi. Nekik vastag bundájuk van, ez megvédi oket a hideg ellen. A hóba érzik magukat a legjobban, több órát futkosnának benne, míg a Dobi valószínűleg ha még kabátot is adsz rá, előbb visszavágyik, a meleg lakásba, mint a husky vagy a szamojéd. En azt ajánlom neked, h elősször egy kutyát nézz ki magadnak, olvass utána sokat, gondold át mik a te igényeit, es mik a kutyaé, es ezeke h férnek össze. Gondold at mennyi időd, energiád lenne stb. Utána keress egy tenyésztő, ha fajtatiszta kutyát akarsz, vagy menj el egy menhelyre, van ott is sok fajtajellegű keverék.
2017. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 ilyen kutya max annak való aki nem dolgozik vagy időmilliomos.


Dobinak is másképp kell felépíteni a napi rendjét és a másik kettőnek is.


Egyszerre pedig a hajad kihullana.


Főleg ha egyszerre kamaszodnak.


Nem értem miért kell vkinek egyszerre 2-3 kölyök kutya akik totál ellentétei egymásnak jó ez esetben a husky és a szamojéd nem annyira különböző.


Nem értem te hogy képzeled el egy napodat?


Vagy van jó nagy kert és se séta,se kutyasuli sem. Csak ellesznek a kertben?



Az a baj aki túl ellentétes igényű fajtákat választ hamar rájön,hogy hiba volt.

2017. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!