Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kaninchen...

Szeretnék egy kaninchen méretű tacskót. Tudom hogy a gerincükre vigyázni kell: Lépcsőzés, ugrálás ezekre kell figyelni úgy tudom. Kirándulni, vagy nagyobb sétákra el lehet vinni nem ártana neki (gerincének)?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem mert nem szeretnék majd neki ártani.
2010. máj. 14. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A wiki azt írja h vadászatra alkalmas...

akkor elvileg a terepet is bírnia kell...

2010. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a tacskó kotorék kutya. Szeret menni, mozogni, kirándulni. Semmi gond nem lesz vele, viheted nyugodtan. A gerincére tényleg vigyázni kell, de nem azzal, hogy nem mozgatod. Sajnos a tacsiknál elég egy rossz pillanat, amit nem is igazán tud a gazdi megelőzni. Náluk ez van benne a pakliban, a többi fajtánál más. Mindegyiknek megvan a rizikója.

Azért boldog, kutyás életet!

2010. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amilyen kicsi, olyan mozgékony, szívós és erős! Persze, viheted sétálni, kirándulni, az a gerincének nem árt, csak, ahogy írtad, a lépcsőzés. Az ugrálás meg olyan, hogy egy egészséges, életerős tacskó így-is úgyis ugrál valamennyit, akár bogárért, akár labdáért, akármiért. 100%-ig nem tudod neki megtiltani.

Én ismerek frizbis tacskót, iszonyú édes. :) Neki eddig még semmi baja.

Minden fajtának meg van a veszélye.

Esetleg válassz menhelyről egy tacskó keveréket. A keverékek általánosságban ellenállóbbak, egészségesebbek, és sokkal kisebb eséllyel öröklik a fajtájukhoz (fajtáikhoz) tartozó betegségeket. Persze ez sem 100%.

Itt pl. van egy pár: [link]

2010. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. máj. 15. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!