Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrál? Már nagyon...

Miért ugrál? Már nagyon idegesít mindenkit.

Figyelt kérdés

7 éves tacskó keverék, mostanában mindenkire ugrál, hiába szólok, rá, hogy nem!!! Nem hagyja abba. Pedig bármit csinál és rászólok befejezi, de ezt nem. A gyerekre is raugrik, fellöki a gyereket :(

Ma is csak kiszaladtam reggel teregetni erre jól összegrálta a nadrágom :( 1 nap 3x kell átöltözni.

Mindenkire ugrál kivéve anyumra és a gyerek apjára tőlü fél. Mit csináljak? Ma reggel olyan mérges lettem arrébb löktem a lábammal és nyüsszögött, lelkiismeret furdalásom is lett :/



2017. ápr. 23. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Talán többet kellene foglalkozni vele!

Amúgy meg nem rugdalni kell, meg ordibálni, hanem egyszer (de csak egyszer) rászólni, hogy "NEM!" és aztán figyelmen kívül hagyni! Ha nem kap figyelmet, csak azonnali letiltást, mikor csinálja, akkor napokon belül abba fogja hagyni! Természetesen akkor, ha nem csak 10 percet van vele a gazdája, mert amúgy meg ki van csapva az udvarra egyedül! Mert ezután az fog következni, hogy elkezd unalmában ásni, vagy szökdösni!

2017. ápr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Örülj neki, hogy ugrál, szociális kutya, nem pedig antiszoc harapdálós.
2017. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem örülök neki. Mert eddig nem csinálta és nagyon idegesítő, hogy folyton miatta megy a mosógép.

Amúgy nem brlrrugtam!!!!!

2017. ápr. 23. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha lábbal arrébb lökted, az rúgás. Azt nem írta az 1. válaszoló, hogy BELErúgtál, de szerintem oly mindegy, hogy bele- vagy megrúgtad. Egyébként igaza van, hiányzik szerencsétlennek a vele való foglalkozás. Nem lábbal való foglalkozás.
2017. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Foglalkozunk vele. Tud trükköket, behivhato, játszunk vele stb..
2017. ápr. 23. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:

De láthatóan semmit nem ér a tiltás.

Ugrálás esetén ha már a szó nem használ fogd meg a grabancát majd tedd odébb és egy határozott ELÉG!! vagy HÉHÉ szavak vmelyikét használd.


Tapasztalat és hallottam is,hogy egy kutya "immunis" tud lenni egy tiltó szóra, pl ha nem,nem szabadra sem reagált utána sem fog,megszokta azt a szót,hogy utána nincs bünti. Vagy a "gyere"-re nem jött akkor később a hozzám,ide szavakat kell használni. Így tiszta lapot kap,hogy az új szót társítsa új és jó cselekvéssel.


Nálunk is a nem volt az elsődleges. De most már az "elég" az.


Ugrál-> egy hangos ELÉG! majd rögtön grabancát fog meg és tedd odébb határozottan. Ha újra csinálja újra ezt csináld. Majd ha ezek sem hatásosak akkor ki kell zárni 5-10 percre.


A másik meg hogy a hátsó lábára finoman lépjetek rá,de nem teljes erőből csak picit nyomjátok meg a lábát,hogy kellemetlen legyen neki.

2017. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ugrál, mert hagyod neki. A tiltás azt jelenti, hogy eléred, a kutya azonnal hagyja abba a nem kívánt viselkedést. A rászólás ezek szerint semmi, az így nem letiltás. Érd el, hogy hagyja abba ezt, a módszer igazából mindegy. Lehetne mondani ezer megoldást, hogy mit tegyél, de nincs varázsszer. Ami működik, azt használd.
2017. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!