Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van komondora tudna...

Akinek van komondora tudna mesélni a természetéről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk egy komondor kutyát. A nagyszüleimnél régen voltak komondorok, de ők nem tartottak cicát. Nálunk viszont vannak jócskán, viszont nem tudom a komondor elviseli-e a macskákat.

Ha valaki tudna mesélni a tapasztalatairól nagyon megköszönném!



2017. ápr. 23. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Pásztorkutya, minden háziállatot falkatagnak tekint, védelmez, ha kiskorában összeszokik velük. Felnőttként ha sosem volt macskához szokatva nehezen fogadja el, de kutyához értő ember azt is meg tudja tanítani a kutyának. Kemény területörző kutyák, idegenekkel rendkívül hamisak, de családdal nem dominánskodnak, nagyon jó családi kutyák, gyerekekkel is nyugodtan magukra lehet hagyni, és a család barátait is elfogadják, de a kéretlen idegenekre rendkívül veszélyes, mind emberre és állatra, aki nem tagja a "falkájának"
2017. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak csatlakozni tudok az előző válaszadóhoz, ill. hozzátenném nálunk nincsen más háziállat, csak a KanMondorunk, és hát valóban hevesen védelmezi kertünket minden idegentől, legyen az állat (bogártól a macskáig), viszont ugyanazt a macskát a kerítésen kívül békén hagyja, ill, max. megkergeti néha, viszont amikor betévedt hozzánk, már csak azt vettem észre, hogy írtózatos rohammal, de némán rohan utána, és nem sok kellett a macskának a rövid élet befejezéshez (egyet már megölt, némán...).Valószínűleg lassú, figyelmes szoktatással el lehet vele fogadtatni a macskát is, bár más házi állattal szerintem szerencsésebb lenne a dolog, mivel a macska eleve egy ellenségkép a kutyáknál...ugyebár!!A gyereket pedig 100 % osan rá lehet bízni az udvaron, nem úgy mint sok más kutyafajtánál, amelyeknél azért nem árt a szülői felügyelet ilyenkor!! Elfogultság nélkül mondhatom, nincs jobb családi őrző-védő-pásztor kutya a komondornál!
2017. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

2-esnek: "nincs jobb családi őrző-védő-pásztor kutya a komondornál!"


Hát azért egy kuvasz még befigyel, de a kuvasz örökmozgó, az tényleg inkább tinédzser korú gyerekek mellé ajánlott, akik futnak vele, mozognak vele, tapasztalataim szerint bár a komondornak is nagy a mozgásigénye, de a kuvasz ezen túltesz, ami kis udvarral, kertes családi házban negatívum lehet, de a családját ugyanúgy védelmezi, és ugyanúgy ott lehet hagyni egy jól nevelt kuvaszt is a gyerekekkel, mint a komondort.


Én ezt a 2 fajtát emelném ki, kuvasz és komondor, ha valakinek fontos hogy a kutya ne csak területörző legyen, hanem a családdal, gyerekekkel is jól kijöjjön, és ne kelljen állandó felügyelet mint a KAU-nál pl.

2017. ápr. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!