Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában annyi kutyatámadás...

Mostanában annyi kutyatámadás történt a környezetemben, féltem a gyerekeimet, gondolkodom az elajándékozáson?

Figyelt kérdés
6-7-8 éves kutyák támadnak saját gazdaikra vagy azok gyerekeire, nem elganyagolt kerti díszek, hanem jól tartott farasztott kutyák. 2 kicsi gyerekem van és egy nagytestű kutyám, féltem a gyerekeket :/

2017. ápr. 24. 00:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
És mi a kérdés?
2017. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos sok a kutyatámadás. Ez mindig a gazdák hibája. Egy kutya ok nélkül nem támad. Milyen a te kutyád? Foglalkoztok vele rendszeresen? Testileg, agyilag le van fárasztva? Meg van nevelve rendesen?


Ha a fenti kérdésekre igennel válaszoltál, akkor nincs mitől tartanod, ne ajándékozd el a kutyád.

2017. ápr. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
15%

Ahol kutya támadás volt, mindenki azt mondja hogy ilyet még nem csinált soha.

Azt tudni kell hogy valahol ezek ragadozó állatok. Előbb vagy utóbb előjön az ősztöne. Az is igaz hogy aki ért hozzá annál ez nem történik meg. Csak az a baj hogy nem értenek hozzá. Az hogy puszilgatják meg a lakásba tartják , ez nem azt jelenti , hogy szakértők. Túlzásba viszik a kutyatartást sokan. Divat ma kutyát tartani.

De nagyon szörnyű hallani a hírekbe amikor hol egy idős embert , hol egy kisgyereket tépnek szét az addig jó és szelíd kutyák. A magam részéről nem is tudom megérteni hogy lehet egy kutyát bezárva tartani egész nap. Arról már nem is beszélve hogy nagyon büdös egy kutya.

2017. ápr. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Elajándékozod a gyereked?
2017. ápr. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Berni pásztor,magyar vizsla... még valami? Valaki nagyon felkapta a gyerekre támad egy jól nevelt kutya témát... csak a jóég tudja, mit akar ezzel elérni.... :/
2017. ápr. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha te csak ennyi miatt eé tudnád ajándékozni akkor minek van még nálad? Gyerekek között is sok a civakodás ami nem ritka hogy eldurvul, a gyereked miért nem ajándékozod el?
2017. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

Autó balesetekből is sok van akkor ne üljünk autóba?

A kutya ok nélkül nem támad!

2017. ápr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogyha megfelelően van nevelve és van foglalkozva vele,jól bánnak vele, akkor elképzelhetetlen, hogy a saját gazdái ellen forduljon.

Én inkább elvinném kutyasuliba, ha bizonytalan vagyok.És emellett a gyerekeknek is meg kell tanítani, hogy hogyan bánjunk a kutyával. Gyakran előfordul, hogy ez kimarad és a gyerekek ütik-vágják a kutyát és durván bánnak vele. Ha nincs is nevelve és így bánnak vele, akkor én is el tudom képzelni, hogy odakap a gyerekeknek a sokadik ilyen után.

De ha van nevelve és a gyerekek is normálisan bánnak vele,szóval ők is vannak nevelve, felfogják, hogy ő is ugyanolyan érző lény stb, akkor nem lesz baj.

Szerintem jó,ha a gyerekek úgy nőnek fel, hogy állat van velük, sok mindenre megtanít. De ésszel kell, az sokaknál kimarad sajnos.

Én biztosan nem adnám el a kutyámat ezért, vagy más állatomat. Azért elég régóta van háziasítva, nem egy félvad állatról beszélünk.

2017. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Te jó ég! Elajándékoznák a családtagodat, szerettedet egy kis pletyka miatt?! Bár tudod neki lehet hogx jobb is lenne. A mi kutyánkkal rendesen foglalkozunk, minőségi táp, napi séták, bennt alszik. És megtámadt már valakit? NEM. És nem is fog! Tudod miért? Mert foglalkozunk vele, szeretjük. És ha valakit megtápadna (soha) akkor elgondolkoznék, hogy mit csináltam rosszúl a nevelésében. A hármasnak pedig: a kutyát az ember millió évekkel ezelőtt háziasította. Azért, hogy őt minden helyzetben megvédje meg persze azért mert szuper természetük van, ugyanolyan egyéniségek, mint mi. Tehát ösztönéből adódóan nemhogy megtámad, hanem védelmez. Bár a jófogásról meg ebadtáról meg akárhonnan vettétek nem tenyésztőtől bármi lehet.
2017. ápr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Olvastam mind a két kérdést, az egyik kerdezővel beszéltem is.

De sajnos a közvetlen környezetemben is előfordult 2 olyan kutyással is, akik kutyaiskolába jártak, teljesen jámbor volt a kutyájuk, sőt az egyik miután megszületett a gyerek házhoz is hívott kikepzőt, hogy segítsen nekik a gyerekek és kutyák kapcsolatában és mégis :( A kutyám jól nevelt, jól szocializált, de ezek is azok voltak...

2017. ápr. 24. 08:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!