Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan valaki, aki úgy...

Van itt olyan valaki, aki úgy vásárolt kutyát, hogy a családtagja ellenezte? (Lent folytatom)?

Figyelt kérdés
A gyerekeinkkel az év elején döntöttünk úgy, hogy szeretnénk egy kiskutyat, kis testű törzskönyves normális kis kedvencet. A férjem beleegyezett, a direkt erre a célra összegyűjtött pénzemből lefoglalóztam, elméletileg jövő heten el lehet hozni. Nagyon boldogan készülődünk a gyerekekkel, nevet kerestünk, állatorvossal beszéltem , egyszóval örömteli várakozás volt az elmúlt időszak. A férjem ma reggel közölte ( a kicsi gyerekünk sokat köhögött ejjel ) hogy ide a kutya be nem teszi a lábát, mert beteges a gyerek , a háta mögött intéztem (!) ez nem igaz, (most is sírok mert olyan igazságtalan én kértem egyezzen bele ès ő igent mondott ). Végül azzal zárta hogy ide ne merjem hozni meg nekünk nem való állat. Természetesen a gyerek sem beteges. Tudom hogy nem tudok mit tenni. Csak kiöntöttem Nektek a szívem, de majd megszakad mert nagyon szerettem volna :( olyan érthetetlen úgy erzem elhitette velem hónapokon keresztül , hogy lehet kiskutya és amikor realizálódik szinte itt az időpont lelketlen és jellemtelen módon betart. Nem csak a kutya miatt bant hanem mert szemétség. Köszönöm, hogy kiírhattam 😢
2017. ápr. 24. 08:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább családi kapcsolatokba való kérdés. A férjed nem szeret, de ha szeret is, annyiba már nem vesz, hogy normálisan meg tudjátok beszélni az ilyen nagyobb dolgokat. Ha teljese ellenzi, akkor is megbeszelhettétek volna időben, hogy ne éld bele magad, ráadásul igy a foglalót is bukjátok, szegény kutya pedig kereshet új gazdit. Mindezt azért mert a férjed hisztizik.
2017. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Valóban aki ezt teszi a társával nem igazán szereti. Szerinte viszont ő reálisan gondolkodó. A családi kapcsolatokban nem hinném, hogy megértik milyen érzés amikor a kis négylábú családtag érkezésére keszulsz hónapokig és az utolsó pillanatban mint egy nagy gyomros, jön hogy " hülye vagy.. mit képzeltel" A foglaló nem érdekel , de én tényleg elhittem hogy lehet kiskutyám :(
2017. ápr. 24. 08:34
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, ez párkapcsolati probléma, nem kutyás. A gyerek köhögése csak egy ócska kifogás a férjed részéről, nyilván nincs összefüggés, hiszen még ott sincs a kutya, csak nem jutott jobb az eszébe. Ezt a részét neked kell átgondolnod, hogy mi van még a háttérben, tudtok-e problémákról beszélni normálisan vagy csak éltek egymás mellett.

A kutyát ilyen körülmények között inkább ne hozd el. Van ugyan egy cseppnyi esély, hogy ha amúgy nem utálja az állatokat, egy kölyökkutya bája leveszi a lábáról, de az is lehet hogy folyton ő lesz a bűnbak. Eltart pár hétig, mire szobatiszta lesz, addig számolni kell a tócsákkal-halmokkal, vinni kell sétálni ami napi többszöri állandó program, te olyankor nem vagy otthon, nincs kész időben a vacsora, stb. mindig lesz kifogás és újabb konfliktus, aminek a végén a kutya issza meg a levét.

Sajnálom hogy így alakult, meg a gyerekeket is, nekik is nagy csalódás lehet.

2017. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban inkább családi kapcsolat terület és én a kérdésed ellenkezőjét ismerem. Nekünk a szüleimnél (Budapest) volt kutyánk és a sétáltatás zöme rám hárult, még tanultam, a szüleim dolgoztak, öcsém is tanult ill. a végén már el is költözött. Szóval ilyen előzmények után vagy 20 évvel a feleségem és a már tizenéves fiam kutyát akartak, amit én az előéletemben tapasztaltak ismeretében elleneztem. Persze az Ő akaratuk érvényesült (Budapest). A kutya sétáltatásának harmada-fele (néha reggel és este teljes mértékben) egyértelműen rám hárult. Amikor a fiam elköltözött, a kutya pedig megöregedett, akkor egyre inkább rám hárult a sétáltatás, ami ugyebár azt jelentette, hogy a saját életritmusomat, munkarendemet stb. kellett a kutyához idomítani. Amikor a kutya már alig húzta a hátsó lábait, akkor a feleségem, aki fiatal kutyára vágyott, vett egy fiatalt és akkor a két kutyával kellett sétálnom, ami iszonyúan korlátozta a saját programjaim lehetőségét. Lehet, hogy a férjed fejében is ilyen jövőkép derengett fel. A gyereknek persze jót tesz a kutya, mert nem fog félni a kutyáktól, de a gondozásában rá nemigen lehet számítani.
2017. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Azt hiszem ideje, újraértelmezni a házasságodat a férjeddel. Egyébként elmondtad neki az érzéseidet?

2017. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozd el a kutyát, keress férjet
2017. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és jóindulatú válaszokat. Egész délelőtt magamhoz sem térek, egyrészt hihetelen, hogy mégsem lesz kutyus, a gyerekeket is nagyon sajnálom, másrészt a férjem lelketlenségén vagyok ledöbbenve, bár ha belegondolok voltak jelei a személyiségének ezen oldalának. A szívem melyen arra hajlok amit a kedves utolsó írt, hozd el a kutyát keress másik férjet. De utána mi történik? Hova menjek? Adjuk el a házat? Kutyával albérletbe? A gyerekekkel? Egyelőre végtelen szomorúságot érzek és teljesen kiábrándultam ebből az emberből , ez nem csak a kutyáról szól úgy gondolom. Neki a vesszőparipája hogy én kizsaroltam
2017. ápr. 24. 09:46
 8/20 A kérdező kommentje:
*kizsaroltam a beleegyezését :O 300 ezer forintot gyűjtöttem össze, ez kell a kutyusra a felszerelésre, állatorvost a. Ok, hogy nem vagyunk milliomosok de összegyűjtöttem! Emiatt felelőtlen és gyermeteg lennék ?
2017. ápr. 24. 09:48
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy te is ugyanúgy felnőtt ember vagy, ugyanannyi jogod van dönteni az ilyenben, mint a férjednek.

Ha már korábban megbeszéltétek és te is és a gyerekek is várják a kutyát, akkor hozd el jövőhéten.

A férjed vagy belenyugszik, vagy ha nem tetszik akkor elmegy.

Egyáltalán nincsen igaza és nagyon gerinctelen dolog tőle, hogy az utolsó pillanatban próbál róla lebeszélni.

Ha ennyire nem akarja, akkor mondta volna meg mielőtt neki állsz gyűjteni és beleélitek magatokat a gyerekekkel.

De mondom, ugyanúgy felnőtt ember vagy, jogod van neked is dönteni, ne állj be a mártír nők táborába, ahol minden az van, amit a kedves férj mondd.

Szóval én mindenképp elvinném a kutyát, ha nem tetszik mehet amerre akar.Ezt már rég megbeszéltétek, ilyen nincs, hogy most mondja , hogy ide ne merd hozni.

Mintha vállaltatok volna közösen egy gyereket és a szülés előtt 1 héttel közölné, hogy neki nem kell a gyerek, haza ne merd hozni a kórházból..Hát kösz.

2017. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

És mitől fél? Egy kis kutyus a legjobb barátod, támaszod, sporttársad, kikapcsolódásod lehet. Amikor megnőnek a pici gyermekeitek, amiben persze a kutyus is "segíthet" (felállás, első séta az utcán lábon) akkor is nagyon élvezni fogják hogy van akihez szólni (kamaszkori depi) van kivel elmenni egy körre az utcában ha ki kell szellőztetni a fejed. Ők is segíteni fognak kiszórni a tápot, új vizet adni neki. Jó családi program lehet kiválasztani a megfelelő fekhelyet, elmenni egyet túrázni.


A felelőségérzetüket is meg tudja növelni egy kis kutyus. Saját példával szeretnék élni. 12 voltam pontosan 366 nappal ezelőtt. Április 28.án, 5 nappal a születésnapom után kaptam meg életem 1. kutyáját. Eleinte napi 3x mentünk sétálni, ma már csak napi 2x. Reggel 20 perccel korábban kelek, hogy el tudjak vele menni. Minden nap kifésülöm, játszok is vele. Az összegyűjtött spórolt pénzemből (kb60e) vettem neki felszerelést. Sajnos kiderült hogy süket, így karácsonyra rezgő nyakörvet kértem, ami segít a behívásban. Szülinapomra (tegnap) állatkórházi látogatást kértem, ami 18e ft volt. A gyógyszereket amiket ki kellett válatni szintén én fizettem, 11400+ 6500 ft. Ezután bementünk a fressnapf-ba, ott inkább nem is mondom mennyit költöttünk. Órákat, bocs napokat töltöttem azzal, hogy megtaláljam számára a legjobb tápot. Ha rosszul alszik és felébred, lemászom hozzá a földre az emeletes ágyamról és vele alszom. Hétvégén korán reggel felkelek, mert építjuk apukámmal a kerítést, mert rossz. Szerinted ki fizette? ÉN. Nem vagyok a legjobb gazda, de szerintem aki igazán akart kutyát ennyit simán megtenne/megtesz érte. Mert itt kezdődik a kutyatartás.



Ha egy kiskutyus az álmod, vedd meg azt a párát! SOHA nem add fel az álmaidat azért, mert valaki (egy idegen. Mert igazából az a férjed is ha képes ilyeneket az utolsó pillanatban lenondani) nem szeretné. Vagy megszoksz, vagy megszöksz! Ennyit mondj neki, majd eldönti melyiket választja. Ha a 2. at akkor pedig még mindig van esély egy jobb életre. Ha most nem akar kutyát szerinted 2 év múlva akar majd? Vagy 5 év múlva meggondolja magát?! Egész életedet kuyta nélkül akarod leélni? Vagy majd ha özvegy leszel lesz kutyád? Szerintem tudod a választ! Akkor lépj nost, és ne várasd meg azt a kutyát! Szorítok hogy sikerüljön! 13l

2017. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!