Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire-terriert szeretnék....

Yorkshire-terriert szeretnék. Yorki gazdák tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Családi házban élek, ahol egy közös udvar van, és bár volt már kutya a házban, ami közös volt, de nem mindegyik szomszéd volt vele kibékülve. A lényeg, hogy szeretnék végre egy saját kutyust a lakásba, valami kisebb testűt, pont ezért hogy bent tarthassam. Eddig a yorkit találom megfelelőnek. A kérdésem annyi, hogy mennyi idősen kell elkezdeni szobatisztaságra tanítani, fiút, vagy lányt érdemes e venni, stb.
2010. máj. 14. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a szobatisztaságot már kölyökkorától kezdve kell elkezdeni, a leghatásosabb ha kb. 1-2 óránként kiviszed, vagy nyitva hagyjátok az ajtót és néha kimehet. és hogy fiú-e vagy lány, az tökmindegy. számítani kell rá, hogy a lány kutyák (azt hiszem nem mindegyik) féllévenként menstruálnak kb. 2 hétig. viszont könnyebb őket tanítani, és ragaszkodóbbak. a fiúk játékosabbak, bár ők is szeretnek nagyon, de nem mutatják ki úgy, mint a szuka kutyák. ha engem kérdezel, én a helyedben lány kutyust vennék.
2010. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia, en pont ket hete vettem yorkit :) Regi almom volt, ami most valosult meg. Lanyt vettem.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a kan kutyak, mikor cseperednek es mikor felnonek, nyugodtabbak lesznek, mint a lanyok, jobban figyelnek rad. A szukak szeleburdibbak. De persze mas embereknek lehetnek mas tapasztalataik. En annyira nem tudtam donteni szuka es kan kozott, hogy vegul is azert esett szukara a dontes, mert kicsivel kisebbek lesznek es a buksijuk is kisebb, ami nekem picivel jobban tetszett.

Egyebkent meg hiaba ir mindenki azt, ami a tapasztalata, ahany egyed, annyi fele tulajdonsag, szoval egyaltalan nem torvenyszeru az, amit egyesek irnak.

Ami teny: a yorkik nagyon makacsak, ha nincs eros kezed, akkor a fejedre nolnek, mert ha nincsenek egyertelmuen iranyitva, akkor feltalaljak magukat es csinaljak a maguk modjan. Sokszor azt lehet olvasni, hogy elso kutyas gazdiknak nem ajanljak. En nem akartam elhinni es bevallaltam elso kutyamnak. Meg csak ket hete van nalunk, de mar ugy kinyilt a csipaja, hogy mar latom, lesz vele gondom. Szerencsere sokat olvastam kikepzesrol, videokat neztem, ugyhogy vannak alapjaim, de legvegso esetben ott a kutyaiskola is, ha szukseg lesz ra.

A kanok rivalizalnak a kanokkal, a szukak pedig a szukakkal. Az idoben torteno ivartalanitas nagy valoszinuseggel megoldja a problemat. En elso tuzelese elott fogom megcsinaltatni.

Szobatisztasagra az a jo, ha mar a tenyeszto elkezdte tanitani, de ha igen, ha nem, neked azonnal el kell kezdeni. Arrol, hogy ezt pontosan hogyan is kell, google segitsegevel pontos irasokat talalhatsz, ami tobbet er, mint egy extra kerdes itt.

Gondolom tudod, hogy sok kozmetikazast igenyel ez a fajta meg akkor is, ha rovid a szoruk, mert kethavonta kozmetikushoz kell jarni, hacsak nincs jartassagod a nyirasban. Fulet, szemet naponta kell tisztitani, karmokat vagni, az ijjak kozotti szort ki kell vagni, hogy ne csusszon a talpa alatt a szor miatt, fesulgetni kell es nehany havonta furdetni. Nagyon fontos, hogy minden napos rituale legyen a tisztalkodas, es nem szabad abba a hibaba esni, hogy ha szabadulni akar, akkor sajnalatbol elengeded. Nagyon okos fajta es ha nem te iranyitassz, akkor o fog. Ha nincs idoben es rendszeresen hozzaszoktatva, akkor minden egyes alkalom egy pokol lesz.

Az en 10hetes kutyam olyan jolnevelt, hogy ha elkezdem fesulni, nyugton marad, sot elalszik az olemben. Hagyja, hogy kitepjem a szort a fulebol, kitoroljem a csipajat, kitisztitsam a fulet, vagjam a szoret. Persze ez annak koszonheto, hogy a tenyeszto mar a kezdetektol fogva hozzaszoktatta ehhez.

Szoval nagyon nagyon hatarozott kezek kellenek ehhez a fajtahoz, mert a cuki pofika csak megteveszto.

Sok sikert, es sok oromot kivanok!

2010. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét válaszadónak. Tudom hogy ahány féle, annyi, csak úgy mások tapasztalataira voltam kíváncsi, és kielágítő választ kaptam.=) Az utolsó válaszadótól még annyi kérdésem lenne, hogy mennyiért vetted?
2010. máj. 14. 19:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Egészséges fajtatiszta yorki kb. 100.000ft, de nagyon lekell ellenőrizni a helyet, mert rengeteg a szaporító és a beteg kutya. (olcsokutya.uw.hu)
2010. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy normális yorki 80e Ft-nál kezdődik.
2010. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

19:36 gyönyörűen megfogalmazta a lényeget.

Yorki volt évekkel ezelőtt az első kutyám, sajnos ő hamar elpusztult. De be kell látnom nagyon sokat szenvedtem vele, nem értetem a kutyákhoz. Én is kicsit akartam, és cukit, és divatosat, aztán jól megjártam. Ma már kutyamentőként jó pár nehéz eseten túl vagyok. Tapasztalt kutyás lettem, átrágtam magam rengeteg szövegen, tapasztaltam, okosodtam, bekerültem egy kutyás körbe, szerénykedve mondom hogy szakértő lettem. És bizony bár nem terveztem, de hozzám került egy kis mentett yorki, aki nálam is ragadt. és még ennyi év tapasztalat után is meggyűlt a bajom vele. Hihetetlen kis terrorista. Nem akarok senkit bántani, és most biztos sokan elítélnek, de ezt a kutyát tényleg csak tapasztalt kutyásnak tudom ajánlani. Sok tapasztalatlan ember ilyet akar mert kicsi, cuki, játék kutyus. Pedig vele nehezebb mint a 40 kilós dögökkel. De tényleg.

2010. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

19.36-os vagyok. 14.000 sved koronaert vettem, kb 380ezer Ft, itt lakunk, sajnos meg munkank nincs, ezert elegge megviselt minket ez a kiadas, de ennel jobb idopontot nem talalhattunk volna, ugyhogy belevagtunk. 900km-t utaztunk osszesen oda-vissza. Egy ilyen kutya Mo-n szerintem 150korul lett volna.

Itt a yorkitenyesztok tagok kell, hogy legyenek a yorkshireterrier kennel kubban, aminek az az elonye, hogy mindenki, aki tag, egyforma szolgaltatast kell, hogy nyujtson. Tobbet lehet persze, csak kevesebbet nem.

A kotelezettsegek:

-8hetesnel nem fiatalabb a kolyok atvetelkor

-szurt, torzskonyves, oltva, feregtelenitve, 1hetesnel nem regibb orvosi igazolas arrol, hogy egeszseges egyedet veszek at,

-chipelve es regisztralva az en nevemre,

-adasveteli szerzodes, amiben bele van foglalva, hogy a tenyeszto akarmikor visszavasarolja tolem a kutyat, ha meg akarok tole valni. 14napon belul teljes aron veszi vissza, kesobb pedig egyre kevesebbert, de mindig visszaveszi, tehat tuti, hogy nem kerul menhelyre.

-szerzodesben egeszsegugyi garanciat kaptam, tehat ha kiderul, hogy tenyesztesbol adodo orokletes betegsege van, akkor kompenzalja a karomat, peldaul masik kiskutyaval, vagy az orvosi koltsegek kifizetesevel.

-Kaptam egy csomo cuccot is, tobb honapra tapot, fogtisztito ragojatekot, kalciumtablettat, jutifalatot,stb.

-Es az itteni szokas szerint biztositast kotott a kutyara, ami azert jo, mert ha valami baleset tortenik, vagy orvoshoz kell vinni, akkor csak a teljes ar toredeket kell fizetnem, mert a biztosito allja.

100%ig meg vagyok elegedve azzal, amit kaptam es ahogy kaptam, szerintem aki ennyire figyel a reszletekre, azon latszik, hogy a kutyai az egesz elete, rajong ertuk, imadja oket. A szuloknek tobb trofeajuk is volt, amit versenyeken nyertek, szoval ez alapjan biztos, hogy ugy fog kinezni, ahogy a yorkikat szeretem, nem lesz tul hosszu az orra, mint ahogy neha latni szoktam idegen emberek fotoin, es a szine is olyan lesz, amilyennek lenni kell.

Ami a termeszetet illeti, nagyon aranyos volt, mikor elhoztuk, azota valoszinuleg valamit rosszul csinaltam, mert kezd kis terrorista valni belole. Konnyen lehet, hogy az en hibam, mert elso kutyam es a yorkik nem valami konnyen kezelheto fajta. A szomszed pitbullja 1000szer nyugodtabb es jolneveltebb.

De persze nem bantam meg a vasarlast, mert tudom, hogy minden kutya olyan lesz, amilyenne nevelik. A megvetellel felelosseget vallaltam az eleteert es nem fogok tole megvalni soha, az utolso percig gondjat fogom viselni. Neveles teren megteszem, ami tolem tellik es fel vagyok ra keszulve, hogy ha nekem nem sikerul rendes kutyat faragnom belole, akkor kutyasuliba fogunk jarni.

Suli lehetosege nelkul lehet, nem vettem volna kutyat, foleg yorkit nem, mert nagyon eros jellemuek es ezert hatarozott, gyakorlott embereknek ajanljak.

Roviden tehat: ha a yorkit valasztod nagyon vidam napjaid lesznek eveken at, de csak akkor, ha meg tudod nevelni. Ha pedig egyedul nem megy, akkor szakertohoz tudsz fordulni, pl kutyasuli. Ha ezet nem tudod biztositani, akkor nagy az eselye, hogy nem eleted legjobb vetele lesz, hanem legrosszabb. Ez toled fugg.

En mar most ugy erzem, hogy tulbecsultem a kepessegeimet, ugyhogy ebbol lehet, hogy par honapon belul beiratkozas lesz :D

Eddig meg tudtam neki tanitani sajttal es klikkerrel, hogy leuljon, lefekudjon es hemperegjen. Az elso trukk az UL volt, amit nem tulzok, 5perc alatt megtanult!!!

De ezek csak trukkok, az igazi kihivas, hogy szobatiszta legyen, ne tamadjon ra a gatyam szarara seta kozben, meg hogy egyaltalan tudjon setalni, ne huzzon es arra jojjon, amerre en akarok.

A yorkik nagyon ugatosak, gyakorlatilag mindenre ugatnak, ami mozog. Az enyem szerencsere meg nem ugat, csak nagyon ritkan. De, ha kedvet kap egy napon, akkor az is kihivas lesz, hogy arrol leszoktassa az ember.

Amugy jol gondold at ezt a valasztast es mindenkeppen csak a legjobb tenyesztotol merd megvenni!

2010. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, meg annyi eszembe jutott, hogy Magyarorszag buszkesege, legjobb kennele az of New Deal, aminek Radvanszky Katalin a tulajdonosa. Europai szinvonalon is a legjobbak kozott van, nem csak Magyarorszagon. Tole biztosan azt kajpa az ember, amit kell, lehet, hogy tobbet is. Nem hiszem, hogy olcso, de hat ha belegondolunk, nem TV-t vesz az ember, hanem egy legjobb baratot, tarsat egy eleten at.

Szoval en evekig sporoltam egy yorkira, McDonaldsos fizetesbol... szoval nem arrol van szo, hogy gazdag vagyok. Szuleimtol is kaptam egy kis segitseget, pedig mar nem veluk elek.

Na, most mar befogom :) Regenyt tudnek irni a yorkikrol, annyira imadom oket...

2010. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
elsőnek: a kutyák nem menstruálnak, hanem tüzelnek .. a kettőnek semmi köze egymáshoz
2010. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hűű köszi mindenkinek =)
2010. máj. 15. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!