Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne leszoktatni...

Hogy lehetne leszoktatni arról a másfél éves kutyám, hogy az utcán "megörüljön" más kutyáknak?

Figyelt kérdés

Vagyis közömbösíteni. Ha meglát egy másik kutyát, azonnal odarohanna/ugrana hozzá, ami ugye nagyon sok szempontból nem túl szerencsés, meg engem is idegesít, hogy a pórázfegyelemből "kiugrik", rángatja a kezem, stb. Ő nem agresszív, mindenkivel csak játszana, viszont vannak kutyák, akiken már messziről látom a testbeszédén, hogy nem barátságosak, de az én hülye kiskutyám hozzájuk is odaugrana.


Hogy csináljam?



2017. ápr. 24. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rövid prózáon vigyed és ha ezt csinálja fordulj meg vele és indulj a másik irányban amíg le nem nyugszik.

Ne legyél feszült mert megérzi rajtad és csinálni fogja.

Vagy ha nem is fordulsz meg vele akkor szépen rövid próázon sétáltatod és nem engeded hogy húzzon vagy ugráljon vagy akármi. Legyél határozott. Rá is szólhatsz ha hallgat rá.

2017. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem olvastam végig a kérdést és azt hittem nekimenne más kutyáknak.

Hát még csak másfél éves azért akar minden kutyával játszani, de azért ppróbáld meg amit leírtam.

Vagy állj meg vele séta közben, vagy húzd el onnan.

2017. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyire viszed kutyás társaságba? Az enyém, amíg nem járt kutyák közé, addig megőrült, ha látott egy kutyát, ma már csak illedelmesen megszagolja, és jön tovább. :D Lehet érdemes lenne a lakóhelyeden kutyás közösséget keresni, ott kitudná élni a szociális vágyait. :D Addig is ha elkezd húzni akkor fordulj meg az ellenkező irányba, és menj arra, utána fordulj vissza. Nálam ettől elmúlt a rángatása meg a húzása.
2017. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne szocializálni a blökit.
2017. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pórázon van, ne húzd! Rántsd, de am ugyanaz amit az egyes is mond. A húzás nem lesz hatékony. Ha feszes a póráz, picit belazítod és belerántasz!

Idővel megtanulja, hogy mit kell.

2017. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ez a vicc. Napi szinten megyünk a Ligetbe, ott is szívesen kutyázik, de azért a labda sokkal jobban érdekli. Odaszagol, aztán megy is. Ellenben utcán, ha pórázon van, mintha minden random kutya a legrégibb, legkedvesebb ismerőse lenne, akinek a nyakába kell ugrani.


Szóval akkor a tiltás az út? Mert a másik tippem az lett volna, hogy magamra vonni a figyelmét, és jutalmazni, ha figyelmen kívül hagyja a másik kutyát.

2017. ápr. 25. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!