Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet tanítani? .

Hogy lehet tanítani? .

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy van egy kutya, aki nem szereti a kaját. Akár milyen hihetetlen, de nem lehet semmivel sem motiválni, hogy megcsináljon valamit. Játszani sem szeret. Akkor mégis hogy lehetne őt rávenni, megtanítani a dolgokra?
2010. máj. 14. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus? Esetleg ha semmit nem szeret, mondjuk a felkockázott kis virslidarabokat, sajtot? Vagy esetleg főtthús felkockázva, kicsi darabokra? Ezeket sem eszi meg? Mert ezek kiválóak jutalomfalatoknak tanuláshoz. Egyébként akkor miket eszik? Tápot, házikosztot vagy mit?
2010. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:

Nekem is volt ilyen kutyám. A kajáért nem igazán akart semmit megcsinálni, a játékok egyáltalán nem érdekelte. Aztán rájöttünk, hogy egyetlen dologra figyelt: Hol a cica? Ettől felpörgött és csinált mindent. :))

Jutalom az a simi meg az ováció volt neki, mást nem kért.

2010. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit eszik amúgy? Milyen gyakran? Mennyit? Mennyi idős?


Általában a túlságosan jól tartott (értsd: túletett) kutyákat nem lehet motiválni kajával.

2010. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1,5 éves, és főznek neki. Csak az a probléma, hogy mindig van kint neki a tányérjában étel, és így ő rendelkezik felette, szóval ő a falkavezér. Mondtam már a gazdájának, hogy ez így nem jó, ő meg is próbálta úgy csinálni, ahogy mondtam neki, csak a szülei nem értenek vele egyet, és így nehéz...

Igen, ő is a : hol a cica?-ra figyel fel, és elkezd ugatni. :) De így hogy lehet rávenni valamire? Pl annyi is elég lenne, hogy üljön le.De a legfontosabb, hogy jöjjön oda. Már én is próbálkoztam vele, és az összes hamin végigmentünk már, és semmi nem kell neki. Annyit eszik egyébként mint egy madár. (kistestű)Az én kutyáim bármit megcsinálnak a juti-ért, de őt egyszerűen nem tudom rávenni semmire. Segítseteeeek. :)

2010. máj. 14. 17:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kuyám is nagyon hasonló , én simogatással motiválom.Sokkal töbet ér neki mint a jutfalat , azt is elfogadja de ha pl. ültetés után nem adok neki akkor nem is várja h kapjon :/ Labdázni sem szeret.
2010. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy az egyáltalán nem normális, hogy folyamatosan előtte van a kaja. Ő a falkavezér, ő rendelkezik az élelemmel. Esze ágában sincs megfelelni a falka alsóbb rendű tagjainak (neked). És semmi oka sincs rá, az ő fejében az van, hogy neked kell engedelmeskedned neki.


Nem tudod elolvastatni a szülőkkel a Jan Fennel könyvet? Hátha megértik.


Ő egyébként ír egy olyan történetről, ahol a kutya teljesen becsavarodott. Nagyon nem akart enni, ezért elkezdték kézből etetni, de aztán már kézből sem fogadta el, viszont a tálját mindig is morogva őrizte. Az a rögeszméje támadt, hogy mivel a hatalma forrása az élelem, az lesz a legjobb ha nem eszi meg azt, hiszen nem akarja elpusztítani saját hatalma forrását. Csont és bőr volt már a kutya.


Miután elkezdték helyreállítani a rendet a hierarchiában, elvették előle a folyamatosan kint levő ételt, bevezették a szabályokat, szépen lassan újra enni kezdett.


Pont a minap hallottam a kutyaiskolában, hogy az oktatók mondták, hogy nem tudnak mit kezdeni az egyik kutyussal, illetve a gazdájával, mert nem tudják lebeszélni arról, hogy a kutya előtt legyen folyamatosan az étel.


Sajnos így nem fogsz tudni segíteni szerintem te sem.

2010. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!