Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítása...

Szuka kutya ivartalanítása csökkenti a dominancia harcra való hajlamosságot?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 16:47
1 2
 1/16 Akiteki ***** válasza:
Igen.
2010. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És van erre valamiféle bizonyíték? Egy fórumon azt mondták, hogy ez csak a kan kutyákra igaz, a szukákra nem.
2010. máj. 14. 17:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen. Olyan 70%-80% kezelhetőbb lesz.
2010. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

A mellékvese is termel hormont, ezért előfordulhat, hogy átveszi a hormontermelést, és akkor semmit sem változik a jelleme.


De az ivartalanítás egyáltalán nem helyettesíti a helyes nevelést!


Kivel szemben domináns? Kutyákkal? Veled? Más emberekkel?

2010. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Akiteki ***** válasza:
Bizonyíték nincs, nem vagyok és CSI. Tapasztalat van.
2010. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a másik kutyámmal domináns. Így külön kell őket zárni non-sop. És elég bonyolult hadnemondjam... Napi három séta (két kutyával az napi 6 séta) úgy, hogy abból az egyik legalább egy-két órás futás-játszás legyen, plusz napi kétszer étkeztetés, mindezt úgy, hogy nehogy összetalálkozzon a két kutya, mert akkor vérfürdő van.... Jah és az agresszív kutya befogadott kutya és elég rossz sorsa volt, sajnos azt mondták eddig az állatorvosok, hogy krónikusan agresszív és csak nyugtatókkal lehet javítani a helyzeten. Egyszer kapott nyugtatót, de olyan abnormális lett a viselkedése, hogy soha többet nem adtam neki. Próbáltam már Victoria Stilvel módszereit, jutalomfalatos összeszoktatás, de ha egy-két órára javul a helyzet egyszer csak minden előzmény nélkül és figyelmeztető vicsorgás nélkül neki esik a kisebbik (az agresszív) a másiknak. Nem tudom mit csináljak. Nem akarom elaltatni. És nem is fogom. Másnak a nyakába meg nem varrhatok egy ilyen megbízhatatlan kutyát. Ötletek? Nekem utolsó kapaszkodóként az ivartalanítás jutott eszembe, de ha ez sem segít akkor mi lesz?
2010. máj. 14. 18:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy van e tudományos alapja, vagy csak egy tévhit a többszáz közül...
2010. máj. 14. 18:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsd a kutyádat és utána próbáld meg össze szoktatni a másikkal. A lényeg, hogy meg kell mutatnod neki, hogy nem kell félnie a másik kutyától nem fogja bántani.
2010. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Akiteki ***** válasza:
Nem hit, mondom: tapasztalat. Nálunk bevált.
2010. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendicsek, köszönöm. :)
2010. máj. 14. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!