Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor régi időkben szinte...

Amikor régi időkben szinte mindenki ételmaradékkal etette a kutyáit, nem léteztek még mindenféle tápok, a kutyák mennyire éltek egészségesen?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 24. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Mamámék falusi puli keverék kutyája is maradèkot eszik, néha gagyi tápot, konzervet vesznek neki, néha én viszek neki jó minőségű tàpot, jutit. 8 éves, köszöni szépen, jól van. Sosem volt még baja, olyan virgonc mint egy kölyök.


(Mielőtt lepontoztok, én se értek egyet ezzel az etetéssel, én prémium kategóriás táppal etetek, csak leírtam a tapasztalatomat.)

2017. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Az én apámnak gyerekként anno volt 7 kutyája 7 év alatt. Szerintem ez már sokat mond :)

Falun éltek, és finoman szólva nem úgy bántak a kutyákkal, mint egy 21. századi gazdi. Hogy a mentalitást leírjam: ,,a kutya a kertbe való, koszos állat. Védi a házat". Ergo semmi ,,prémium" meg ki tudja milyen táp, és kényeztetés. Volt, hogy az egyik azért halt meg, mert túlzabálta magát a lehullott szilvából... Ja, és maradékot kaptak általában, nyilván nem mindig gyümölcsöt fogyasztottak :)

2017. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
dehát a középkorban is már eléltek kutyák meddig az ember mellett, biztos nem évente cserélték, és ha nekik is csak kása jutott sokszor, mit kapott az állat? és még csak nem is macska kategória hogy folyamatosan fogja magának a patkányt, egeret, szóval
2017. ápr. 24. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Az én kutyám soha nem kapott semmiféle tápot - azt evett, amit mi: 16 évig élt. Azt hiszem, aki ért a kutyákhoz, az tudja, milyen szép kor ez egy kutyánál.
2017. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Nagyapám kutyái az összes ételmaradékot megkapják + kenyeret és olcsó kutyaszalámit, tejet. Kb kéthetente szokott nekik venni nagy csontokat amit nyersen ad nekik.

10 évesek, tesók. Hófehér a foguk, orvos évente körbejár a faluban veszettség elleni oltásra, azon kívül nem látnak dokit. Soha nem volt semmi bajuk, szépek, egészségesek és olyanok, mint fiatalként, egésznap rohangásznak az udvarban, őrzik a házat.

2017. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Régen azért nem volt ennyi legyengülten született szapis kutya. Akkor még nem haltal bele, ha egyszer nem lazacot vacsiztak. Most már mindenki a pénzre hajt. 50 éve akkor vitték el a kölyköket ha az apja anyja ilyen olyan jó házörző volt. Amelyik csak hevert nem tenyésztették. Mindenki jó idegű kutyákat akart. Most már csak a pénz a lényeg. A sok 2 kilós szapis meg ha egyszer 3 szem táppal többet kap kidől. Ma már nem lehetne megcsinálni azt az etetést amit 40 évvel ezelőtt csináltak. (A mienk Real N. Wilderness tápot eszik)
2017. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem látszik az állaton, hogy hogyan van táplálva.

Ha jó minőségű ,neki való ételt kap, legyen az prémium táp vagy hús, akkor az meglátszik szerintem magán a kutyán is és a szőrén pl.

Ha kevésbé jól van etetve,az is ugyanúgy meglátszik.

Embernél is igaz, az vagy amit megeszel.Lehet nem fogyasztasz túl sok kalóriát és nem vagy elhízva,de attól még látszódik rajtad,hogyha csakis gyorskaján élsz, nem eszel semmi egészségeset és bizonyos tápanyagokból hiányod van.Ez meglátszik a bőrön, a hajon, a körmön és az általános közérzeten is.

Állatoknál is hasonlóan van szerintem.

Lehet attól még sokáig él,de nem lesz olyan egészséges és kiegyensúlyozott,mintha jól lenne etetve..

2017. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!