Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal etetem a kutyámat...

Táppal etetem a kutyámat (kölyök), ha hetente 1-2-szer adok neki nyershúst (csirkefej, farhát), attól nem lesz válogatós? Ugyanúgy meg fogja enni a tápot?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 24. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Ha elég kajás, akkor igen, ha kevésbé, akkor nem.

Viszont beteg az valószínűleg lesz, ha jó táp mellé még hússal meg csonttal tolod, főleg növekedési időszakban. A jó kaja nem azt jelenti, hogy ész nélkül tolunk bele mindent, ami "egészséges". A megfelelő táplálék kiegyensúlyozott, és a minőségi táp mellé adott extra fehérje és kalcium megborítja ezt az egyensúlyt.

2017. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tàp mellé gondoltam adni,hanem aznap csak azt kapna.
2017. ápr. 24. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Akkor sem elég. A nyers etetésnek is megvannak a maga szabályai, milyen arányban kell csontos hús, sima hús, és zöldség, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjon a kutya. Ha csak csontos húst kap aznap, az ráadásul emésztési problémákat is okozhat, jobb esetben csak fehér port kakál a kutya, rosszabb esetben mehettek a dokihoz, mert egyáltalán nem tud kakálni.

Nézz utána a nyers etetésnek rendesen, úgy mehet vegyesen a kettő (bár valószínűleg nagyon gyorsan át fogsz állni inkább csak a nyersre :)).

2017. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát csak rajta. Én kb 3x csináltam hasonlót, olyan hígf.osást kaptam cserébe, hogy konkrétan a falról vakartam.

Más az emésztési ideje és folyamata, teljesen összezavarod a kutya gyomrát vele. Ha tényleg nyersen akarsz etetni, akkor olvass utána, és maradj annál, de ha az olvasás után ódzkodsz tőle, akkor inkább maradj a tápnál. Egy jó prémium táppal egyébként ki fog fejlődni rendesen. Darling-tól a Royal Canon-ig mind kuka. Jack, Acana, Real Nature. Pl.

2017. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem. Nem lehet előre tudni.

Viszont nem jó ötlet így etetni. Vagy táp (jó minőségű), vagy BARF.

2017. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Az enyém főként tápot eszik csak hetente vagy 2 hetente 1x kap nyerset a változatosság kedvéért. Neki nincs baja tőle. 1 éves múlt.
2017. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!