Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Általában mennyi időt tölt a...

Általában mennyi időt tölt a kutyátok egyedül, és ti hogy oldjátok meg a magányos órákat, amíg dolgoztok/tanultok?

Figyelt kérdés
Főleg kölyökkutyás tapasztalatok érdekelnek, milyenek voltak az első hónapok, könnyen otthon hagytátok a kutyust? Illetve a másik kérdés, hogy akinek energikus, temperamentumos ebe van, hogy bírja az egyedüllétet a gazditól távol?
2017. ápr. 24. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Pihen. Nyilvan a reggeli seta nalunk igen aktiv 1 ora korul van. Kimozgatva hagyod otthon akkor atszunditja a tavolleted. Egy kolyok kutya picit masabb, de otthagyva neki par jatekot kb. hasonlo eredmenyt erhetsz el.
2017. ápr. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Fokozatosan lett az egyedüllétre szoktatva. Először csak 5 perc, utána 10...stb. Mindig ha csendben volt mikor visszaléptem nagyon megdicsértem. Amúgy is mikor a kertben csináltam valamit, és ő rá nézve veszélyes volt, vettem egy mobilkennelt, és oda tettem, mikor hisztizett benne, csendre intettem, és mikor nyugodtan leült, lefeküdt akkor megdicsértem és kiengedtem belőle. Ő így szokta meg..A szomszédot kérdeztem mit csinál mikor nem vagyunk itthon, és mondta hogy általában alszik és körbe szokta járőrözni a kertet.Amúgy kinti benti kutya, csak akkor van bent mikor mi is. Én 2 hetet voltam itthon vele mikor elhoztuk, és ez idő alatt elértük hogy 3-4 órát egyedül, utána még pár hétig növeltük az időt. A mai napig nagyon ritka ha 8-9 órát van egyedül, mert próbáljuk úgy intézni a dolgot, viszont a mai világban ez elkerülhetetlen. Ne hogy azt hidd hogy mindenki aki kutyát vállal kilép egy évre a munka helyéről, mert kutyát vállal....
2017. ápr. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jogos ja, csak nem tudom mennyire befolyásolja ez a kapcsolatot a kutyával, nyilván nem lehet mindig az ember mellett, vagy fordítva, de törekednék a lehető legszorosabb kapcsolatra vele. Első saját kutyának szeretnék egy bullterriert, és azok tény, hogy energiabombák, és hát egyedül a lakásban nem tudom miket lenne képes művelni. Persze nem ez az elsődleges, de akkor is :D a kennelen mondjuk érdemes lenne gondolkozni, bár tuti nem viselné jól a bezártságot
2017. ápr. 25. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok..Én úgy voltam vele, hogy 6 hónapos koráig bent volt velünk, mert így olvastam a neten, hogy így lesz szoros a kapcsolat.Már mint amikor itthon voltunk akkor bent volt, ha melóztunk akkor a kennel. Na ebből lett 11 hós kor, az az most hogy már nem engedjük be mert vedlik és iszonyat koszt tud behordani, én eddig bírtam..A lakásban maradásról annyit hogy mi azért raktuk ki kennelbe, mert megkezdte fogzáskor a szék lábakat..stb, és hát nem ezért dolgozunk..de viszont mikor mi itthon voltunk mindig bent volt velünk és így megtanulta hogy bent szépen kell viselkedni..sok olyan játék kell neki amit rághat.és mikor otthon vagytok tiltani amit nem szabad, és nyomni a szájába amit rághat. sok sok türelem:-) én volt mikor azt mondtam h mi a fenének kellett nekem kutya, de most h már lassan 1 éves kezd beérni a rengeteg vele való foglalkozás.kutyasulit is javaslok, nagyon jó kis mi imádjuk..
2017. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 10 napig tudtam itthon maradni vele, de már az első naptól volt, amikor pár órára elmentem. Először úgy volt, hogy nem maradt egyedül, de én, az elsődleges gazdi mentem el, közben bezártuk szobakennelbe, aki itthon volt, csak eü sétára vitte és etette (meg ha baj lett volna, segített volna). Aztán pár órára egyedül is hagytuk. Legtöbbször van itthon valaki, de én sajnos egyszer-egyszer 12 órát is távol vagyok.

Az első 3 hónapban benn volt, utána kezdtük kiszoktatni. Nagyon ragaszkodó:), de egyedül sem rombol.

2017. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!