Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle tacskó keverék kölyökku...

Beagle tacskó keverék kölyökkutyát kapok. Mivel enyém minden felelősség ezért minden fontos dolgot meg szeretnék tudni. Mit kell ilyenkor ennie? Hányszor kell vele sétálni? Hogyan neveljemszobatisztaságra? Stb.

Figyelt kérdés
Most lesz beagle tacskó keverék kutyám. Sokat olvastam arról, hogy hogyan kell megfelelően tartani egy kiskutyát. De mivel ez lesz az első kutyám ezért félek hogy valamit elrontok.7 hetesen hozzuk el, ami nemsokára ittvan. Mi az amit nagyon fontos tudni? 13 éves vagyok szóval még suliba járok. Panelben lenne a kiskutya, szóval a szökés veszélye nem nagyon áll fent.A segítséget előre is köszönöm!

2017. ápr. 25. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

8 hetes koranal elobb nem szabad elhozni. Egyreszt a torveny irja elo, masreszt ilyenkor nagyon sok fontos dolgot tanul.az anyukajatol.

Tehat eleve ne hozd el 7 hetesen ha egy kiegyensulyozott kutyat akarsz.


Azt add neki amit az elozo helyen kapott az anyatej mellett, aztan szep lassan atallgatsz arra amivel te akarod etetni.

Ne pedigreevel, friskiessel meg ilyen tvben agyon reklamozottakkal etesd.

Brit premiumot ajanlok.


A szobatisztasagrol nafyon sok kerdes fent van. 2 orankent le kell vinni. Alvas es eves utan is. Ha baleset tortenik ne szid le, ne is vegyel rola tudomast.

Ha kint wczik nagyon dicserd meg. Pelenkara semmi esetre se szoktasd.


Oltasra is kell vinni.

Ha meg lesz a kicsi vidd el orvoshoz, o elmondja az oltasi programot.

Fontos, hogy amig noncs meg az utolso oltas addig ne nagyon vidd ki az utcara( ha leviszed pisilni es kakilni figyelj hogy ne nyaljon ossze semmit), ne is nagyon talalkozzon kutyakkal.


Nem tudom hanyadikon laktok es hogy liftes-e.

De mivel tacsi keverek valoszinuleg hosszu gerincu kitya, tehat ne lepcsozzon.

Tacskobenulasa lehet majd attol, tehat gerinc serve.

Inkabb vidd le kezben.

2017. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Első tudnivaló: ne hozd el 7 hetesen. Így ez az utolsó is.

Azt meg nem hiszem, hogy sokat olvastál, akkor tudnád ezeket. A 8 hetes kor alap, hogy mindenhol az 1. mondatokban van, szobatisztaságra nevelésnek szakirodalma van, itt is 3 óránként van egy-egy újabb kérdés.

2017. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindegyik tanácsot. Megbeszéljük majd, hogy 8 hetesen hozzuk el. A harmadik emeleten lakok,lift nincs szóval megfogadom a kézben cipeléses tanácsot is. Leszidni meg semmiképpen sem szerettem volna hisz nem tehet róla. Sokszor láttam hogy belenyomja szegénynek az orrát. Lehet hasznos, és gyorsabban megtanulja de én nekem túlságosan jó szívem van. És mégegyszer köszönöm a segítséget, hisz szeretnék minnél jobb gazdi lenni és most is megtudtam fontosabb dolgokat. :)
2017. ápr. 25. 10:37
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Először is, 7 hetesen ne hozd el, csak ha elmúlt 8 hetes.

Addigra lennie kell 2 db oltásának, egy parvo és egy kombinált. Enélkül el se hozd.

Ennie minőségi kölyöktápot kell. Először azzal etesd, amit az előző helyen kapott, és fokozatosan keverd az újat a régivel, kb. 2 hét alatt állj át.

Sétálni majd csak a 3. oltása után kb. 10 nappal viheted. Addig kb. 2 óránként kell levinni pisilni-kakilni, ha otthon vagy, de olyan helyre lehetőleg, ahol nem nagyon jár más kutya. Oda kell nagyon figyelni, hogy ne egyen fel semmit a földről. Még hónapokig nem lesz szobatiszta, addig sok-sok takarítás, felmosás vár rád.

Felnőtt korában minimum napi 3 séta, de inkább 4. Kora reggel, kora du., kora este, késő este.

2017. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Pakoljatok el mindent, amit esetleg féltetek, mert hamarosan megkezdődik majd a rágós korszaka. A cipők, papucsok ne legyenek feltétlen elöl, amikor leveszitek tegyétek el a szekrénybe.


Amikor megkapta az utolsó oltást is érdemes elmenni vele kutyaoviba, ahol találkozhattok más kölyökkutyákkal és korán megkezdődhet a szocializáció + te is rengeteg infót kaphatsz ott a kutyatartásról.


Onnan a következő lépés a kutyaiskola alapfok.


Tápot mindenképpen Juniort vegyél, én is ajánlom a Britet a mi kutyánk is azt eszi és nagyon elégedettek vagyunk vele.


Nagyon hamar döntsetek el, pár alapdolgot otthon. Pl: felmehet-e a kanapéra vagy az ágyra? Ha nem, akkor ne vegyétek fel és ne tegyétek oda, mert utána nem fogja érteni hogy miért nem mehet fel később. (Mondjuk a pisi veszély miatt szerintem ne menjen egyelőre az ágyba).


Mindig legyen kint neki friss víz!

Ételt csak etetési időben tegyél ki neki.

2017. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
RFytsA két újabb választ is nagyon szépen köszönöm! A szekrények átpakolása éppen most zajlik. Minden szekrényben lesz amit csak elér a kutyus.Az oltásos dolgok már amikor először láttuk a kutyust le lettek beszélve.Viszont a séta elég nehéz lesz :/ A lakótelep tele van kutyusokkal szóval a figyelés meglesz hogy ne egyen meg mindent össze-vissza de abban hogy éppen ne legyen lent más kutyus csak bizakodni tudok.
2017. ápr. 25. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Kiegészítés képen nézd át a kutyákra veszélyes ételek listáját az intetneten jó pár helyen felsorolják.


Csokit, kakaót, nyírfacukros ételt/talt, szőlőt, csirkecsontot, nyers disznóhúst stb... szigorúan tilos kapnia.

2017. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ó! Ezt mindenképpen megnézem, de ha adnék neki valamit a tápján kívül akkor nyilván utánanéznék. Nem szeretném megmérgezni szegényt. A csokit azt én is tudtam, de az elfogy kutya nélkül is :)
2017. ápr. 25. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Miert lettek lepontozva a segito valaszok?
2017. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lepontozva? Én mindegyiket hasznosnak jelöltem..
2017. ápr. 25. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!